کد خبر: 292912
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
بازدید 201
تشریح ویژه‌برنامه‌های جشنواره قصه‌گویی منطقه ۵ کشور در شبکه استانی گلستان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان در گفت‌گوی خبری ساعت ۲۰ شبکه استانی گلستان از میزبانی مرحله منطقه‌ای بیست‌دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه ۵ کشوری در مورخ ۲۱ و ۲۲ آبان‌ماه سال جاری خبرداد.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، محبوبه رجب‌نسب در این گفت‌وگوی ویژه‌ی خبری که به صورت زنده از سیمای مرکز گلستان پخش‌شد، بیان کرد: مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با حضور قصه‌گویان برتر ۷ استان هم‌جوار مورخ ۲۱ و ۲۲ آبان در استان گلستان برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه ۵ کشور ادامه داد: در مجموع ۴ هزار و ۶۸۱ نفر در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند که ۱۲۹۶ نفر آن گلستانی هستند. وی بیان کرد: از این تعداد گفته شده، ۱۳۸۹ قصه مربوط به بخش صحنه‌ای است که ۴۵۷ قصه مربوط به بخش زنان و مردان بوده و برگزیدگان ۷ استان در مجموع ۳۵ قصه گو طی ۲ روز اجرا خواهند داشت و از این تعداد ۵ نفر به مرحله بین المللی راه پیدا خواهند کرد.

وی با اشاره به این‌که این مرحله با حضور قصه‌گویان برتر استان‌های تهران، البرز، سمنان، خراسان شمالی، مازندران، گیلان و گلستان در روزهای ۲۱ و ۲۲ آبان‌ماه جاری در محل مجتمع فرهنگی‌هنری کانون گرگان برگزار می‌شود بیان کرد: «علی خانجانی» ، «محسن هجری» نویسندگان توانمند و «مریم سعادت» هنرمند پرآوازه کشور به عنوان داوران بزرگسال و نیز جمعی از داوران نوجوان در این مرحله از جشنواره ارزیابی‌های خود را به اشتراک خواهند گذاشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان بیان داشت: شعار بیست‌ودومین جشنواره قصه‌گویی در سال جاری «آینده ساختنی است» و هدف ما از میزبانی این جشنواره ارتقا کمی و کیفی در روند قصه‌گویی و جذب علاقمندان است.

رجب‌نسب تصریح کرد: قصه گویی به عنوان یک رویکرد و روش موفق و اثربخش در انتقال آموزه‌ها به نسل آتی بویژه کودکان و نوجوانان محسوب می‌شود. بنابراین اگر بخواهیم مهارت های خوب زندگی کردن را به کودکان و نوجوانان بیاموزیم یکی از بهترین فنون، قصه‌گویی است.

 وی از اعزام قصه‌گوها هم‌زمان با برگزاری این جشنواره در مدارس سطح استان خبر داده و مربیان، معلمان و علاقمندان به مقوله قصه و قصه‌گویی برای شنیدن قصه‌های این مرحله از جشنواره دعوت کرد و گفت: این مرحله از جشنواره فضای جذابی را برای مخاطبان ایجاد می‌کند تا با لهجه‌های شیرین استان‌های هم‌جوار در هنگام روایت قصه‌ها بیشتر آشنا شوند.

رجب‌نسب دربخش پایانی این گفت‌وگوی ویژه خبری مجموعه فعالیت‌های کانون را در راستای اهداف بیانیه گام دوم انقلاب دانسته و افزود: کودکان و نوجوانان بواسطه آموخته‌های غیرمستقیم در زمینه‌های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و دینی، با اندیشه‌های یک انسان اخلاق‌مدار و خودساخته در راستای محور خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی آشنا می‌شوند. وی گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با در اختیار داشتن مربیان توانمند، متعهد و دلسوز ضمن ایجاد فرصت‌های برابر برای تمامی کودکان و ارایه‌ی خدمات به کودکان با نیازهای‌ویژه و مخاطبان مناطق کم‌برخوردار، برای نیل به این اهداف و خدمات‌رسانی در زمینه مختلف فرهنگی‌ و هنری گام‌های ارزشمندی را برداشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =