۲۲ قصه‌گوی برگزیده دانش‌آموزان را به دنیای قصه‌ها بردند

در نخستین روز از بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه ۴ کشور ۲۲ قصه‌گوی برگزیده در مرحله استانی دانش آموزان حاضر در سالن را به دنیای قصه‌ها بردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌رضوی، بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه ۴ کشور صبح سه‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ با حضور ۳۰ قصه‌گوی راه یافته به مرحله منطقه‌ای از استان‌های خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، کرمان، یزد و هرمزگان از جوار بارگاه منور رضوی گشایش یافت.

«رضا بابک» بازیگر مطرح کشور، «علی خانجانی» نویسنده و پژوهشگر حوزه کودک و «عباس جهانگیریان» کارشناس و داستان نویس کودک و نوجوان به عنوان داور و «انیسه موسویان» مدیرکل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز به عنوان ناظر در این جشنواره حضور دارند.

در نخستین روز این جشنواره و در نوبت صبح فاطمه زمانی کرمانی از کرمان با قصه «نخودی و دیو»، نسرین نامور از خراسان‌رضوی با قصه «کاکتوسی که راه می رود»، آناهیتا محلفی از هرمزگان با قصه «تو عزیزترینی»، مهدیه عباس زاده از کرمان با قصه «فرشته ای از آسمون»، مریم محمدی از خراسان جنوبی با قصه «دیو دیگ به سر»، سیستانا مهماندوست از سیستان و بلوچستان با قصه «دلم یه دوست می خواهد»، کلثوم عزتی‌راد از خراسان‌رضوی با قصه «گل بانو» سیده معصومه کاظمی از خراسان‌جنوبی با قصه «هدیه عجیب» به اجرای خود پرداختند.

در نوبت عصر نیز زهرا سلامتی هرمزی از هرمزگان با قصه «بی بی گل و بی بی صورت»، محمود خرقانی از خراسان‌رضوی با قصه «هر چِمَلنچی»، مهدیه کشوری مقدم از یزد با قصه «فرمان شاه»، سیده ملیحه قریشی زادگان از خراسان جنوبی با قصه «مارگیر و اژدها»، زهره اکبرآبادی از خراسان‌رضوی با قصه «آزاده»، معصومه جلالیان از خراسان‌جنوبی با قصه «پرنده اینترنت باز» و نسرین سرگزی از سیستان و بلوچستان از قصه «لحاف آبی» به روی صحنه رفتند.

همچنین شادی آزاد بشمنی از هرمزگان با قصه «اردیک پربرکت»، فاطمه غفاری سروستانی از هرمزگان با قصه «آرزوی بزرگ»، زهرا دهستانی از یزد با قصه «حاکم نادان و دزد بدجنس»، سیدمهدی اسحاقی از خراسان‌جنوبی با قصه‌ «سه تخم هندوانه»، شبنم سیدی از کرمان با قصه «پیچک های کویر»، طاهره حاجی حسینی از یزد با قصه «سرکه ایسوندن اصول مخواد»، حمیده حایری مهریزی از یزد با قصه «رضایتنامه» در نوبت عصر اولین روز بیست و دومین دوره جشنواره قصه گویی منطقه ۴ کشور قصه های خود را برای حضار اجرا کردند.

یک‌هزار و ۵۹۸ دانش آموز از ۱۴ مدرسه مشهد میهمان قصه‌گویان روز نخست این جشنواره بودند.

همچنین در حاشیه این جشنواره ۴ کارناوال قصه‌گویی، قصه‌های خود را برای کودکان حاشیه شهر مشهد در فرهنگسراهای خادم الشریعه و بهرامن، بیمارستان دکتر شیخ و راه آهن بازگو کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =