اجرای برنامه (بوم) ویژه مدارس با مشارکت مرکز شماره ۳ کانون مشگین‌شهر

ویژه‌برنامه(بوم) باهدف آموزش مهارت‌های شغلی، اجتماعی و مهارت‌هایی ازجمله تمرین تمرکز، تمرین خواندن همراه با درک و فهم، مهارت‌های مربوط به یادگیری و مدیریت یادگیری، مهارت‌های برنامه‌ریزی زمان، مهارت‌های زندگی، مهارت‌های مربوط به کارآفرینی و ... با مشارکت مرکز شماره ۳ کانون پرورش فکری مشگین‌شهر(آلنی) و با حضور مدارس هم‌جوار که در طرح «کانون مدرسه» شرکت دارند، در حال برگزاری است.

با توجه به سند تحول بنیادین، مدیران مدارس می‌توانند ۶۰ساعت از ساعات فعالیت دانش‌آموزان در مدرسه را به برنامه‌های بومی محل زندگی خود اختصاص دهند. این برنامه‌ها می‌توانند با توجه به نیازهای محلی، اجتماعی و فردی دانش آموزان و با صلاحدید عوامل مدرسه برنامه‌ریزی و اجرا شوند.

مرکز شماره ۳ کانون مشگین‌شهر نیز باهدف پیوند بیشتر و تعامل با مدارس، جذب و پایدارسازی اعضا و پرورش خلاقیت آن‌ها در اجرای این برنامه با مدارس مشارکت می‌کند.

بر این اساس، مدارس هم‌جوار ساعات کاردستی، ساعات هنری، ادبی، فرهنگی و علمی که مربوط به برنامه بوم هستند را با هماهنگی مرکز آلنی و همسو با اهداف کانون در این مرکز اجرا می‌کنند.

کارگاه سفالگری، نقاشی خلاق، فعالیت‌های ادبی و نوشتاری، فعالیت‌های علمی و سایر کارگاه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی، هر هفته به صورت یک‌درمیان برای دانش آموزان مدارس دخترانه و پسرانه توسط مربیان کانون آلنی اجرا می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =