تداوم موفقیت‌های اعضای کانون استان اردبیل در عرصه‌های بین‌المللی

مدیرکل کانون پرورش فکری استان اردبیل در خصوص تداوم موفقیت‌های اعضا گفت: کانون استان اردبیل یکی از استان‌های بسیار موفق کشور در حوزه هنرهای نمایشی به ویژه هنر نقاشی است که در اکثر فستیوال‌های بین‌المللی شاهد درخشش فرزندان استان هستیم.

زعفر احدزاده ضمن اشاره به موفقیت روزهای اخیر اعضای مراکز فرهنگی هنری استان، تصریح کرد: در آغازین روزهای آذر، با اعلام نتایج نوزدهمین مسابقه بین‌المللی محیط‌زیست «جی‌کیو ای» کشور ژاپن با موضوع حیات روی زمین از بین ۱۴۲۰۹ اثر ارائه‌شده از ۹۸ کشور جهان، مهدیه جعفرپور ۱۱ ساله از مرکز شماره ۲ کانون اردبیل موفق به کسب جایزه اول بین‌المللی شد.

وی افزود: به دنبال این موفقیت و با اعلام نتایج بیست‌وششمین مسابقه بین‌المللی نقاشی انجمن «هیکاری» ژاپن و از بین ۱۸۱۴۶ اثر ارائه‌شده از ۷۶ کشور جهان، فاطمه معمر، عضو چهارده‌ساله مرکز ۲ کانون پارس‌آباد با کسب نشان برنز و لوح‌تقدیر این مسابقات، افتخار دیگری را برای فرهنگ و هنر استان موجب شد.

مدیرکل کانون استان ادامه داد: در هفته کتاب‌وکتاب‌خوانی شاهد موفقیت سه عضو کانون اردبیل در طرح توسعه کتاب‌خوانی کشور بودیم و در قسمت «کتاب دوست‌داشتنی من» نیز، با ارائه فیلم کوتاه درخت شکلات، جزو آثار برتر و برگزیده، در مسیر بالندگی بیش از پیش کودکان و نوجوانان گام برداشتیم.

او در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: به موازات موفقیت ملی و بین‌المللی اعضای کودک و نوجوان مراکز فرهنگی هنری کانون استان، در سطح استانی هم شاهد درخشش آن‌ها در نخستین «کنگره شعر عاشورایی کودک‌ونوجوان» بودیم که ۶ منتخب در رده‌های کودک و همچنین نوجوان و نیز چهار اثربخش تقدیری این کنگره را اعضای کانون کسب کردند که این امر بیانگر تأثیر این نهاد فرهنگی در بارورسازی توانمندی و استعدادهای فرزندان استان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =