کد خبر: 293748
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
بازدید 346
بازدید مدیرکل کانون استان از مراکز فرهنگی‌هنری زنجان

مدیرکل کانون پرورش فکری استان زنجان طی بازدیدی از مراکز فرهنگی‌هنری 1، 2، 3، 4، مجتمع، علوم ونجوم، 6 و کتابخانه های سیار و پستی با مربیان فرهنگی، هنری و ادبی، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری استان زنجان، علیرضا نوری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زنجان به‌همراه جمعی از کارشناسان این اداره‌کل، از مراکز فرهنگی‌هنری 1، 2، 3، 4، مجتمع، علوم ونجوم، 6 و کتابخانه سیار روستایی زنجان بازدید و از نزدیک با مربیان این مراکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

مدیرکل کانون استان زنجان پس از بازدید از سالن آمفی‌تئاتر، کارگاه‌های هنری و ادبی و آرشیو آثار اعضای این کارگاه‌ها از مربیان خواست تا به کیفیت فعالیت‌ها توجه بیش‌تری داشته ‌باشند.

وی با تقدیر از تلاش و مساعی همکاران در برگزاری  طرح کانون مدرسه و فعالیت‌های فرهنگی هنری مرکز و برنامه‌ریزی برای جذب و نگهداشت اعضا اظهار داشت: فعالسازی سالن سینما در مرکز و نمایش فیلم‌های مناسب کانونی برای اعضا و توجه به نیازمندی و علاقمندی اعضا و دانش آموزان شهر زنجان لازم و ضروری است.

نوری در بازدید از مراکز فرهنگی‌هنری کانون زنجان اظهار داشت: مربیان این مجموعه در صورت ایجاد فضایی شاد و فراهم‌سازی امکاناتی که در جذب مخاطب مؤثر است، می‌توانند با انگیزه بیش‌تر، نور امید و شخصیت‌سازی مفید و خصایص نیک را به مخاطبان خود انتقال دهند.

فاطمه محمدی مسئول مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون، ضمن ابراز خرسندی از تعامل شایسته مدارس با کانون پرورش فکری و ارائه گزارشی کوتاه از عملکرد و فعالیت اعضا و مربیان، خواستار رسیدگی و توجه به محوطه و سالن نمایش مرکز شد.

معصومه عباسی آزاد مسئول مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون زنجان با ارائه گزارش کوتاهی از حضور اعضای نوجوان به برگزاری انجمن سرود و کارگاه تخصصی اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال اعضای نوجوان و نیازسنجی انجام‌شده، تشکیل کارگاه‌های تخصصی در جذب و پایداری اعضای نوجوان مؤثر بوده‌ است.

ثریا ثقفی مسئول مرکز فرهنگی هنری شماره سه کانون زنجان نیز با ارائه عملکرد مرکز به روند اجرای برنامه‌های مرکز اشاره کرد وگفت تعامل سازنده با مدارس، اجرای برنامه‌ها در قالب کانون و مدرسه، برگزاری کارگاه‌های ویژه برای کودکان و والدین از اقدامات مرکز فرهنگی هنری سه است.

معصومه تقیلو مسئول مرکز شماره 4 و فراگیر کانون زنجان پس از استقبال از مدیرکل کانون به ارائه گزارش و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی‌هنری برای اعضا و کودکان فراگیر با نیازهای ویژه اشاره کرد و ابراز داشت مرکز فراگیر کانون تنها مرکز کانون استان زنجان است که برای کودکان با نیازهای ویژه خدمات ارائه می‌کند.

در ادامه طلعت آقاجانلو مسئول مرکز فرهنگی هنری علمی علوم و نجوم کانون زنجان در خصوص مشکلات مهم مرکز و نبود امکانات لازم گزارش داد و از گستردگی کار و زیادی مراجعه کننده گفت و اشاره کرد این مرکز یک مرکز تخصصی است که در بین مردم استان زنجان از جایگاه خاصی برخوردار است و نیاز به توجه ویژه دارد.

فرحناز مقدم پناه مسئول مرکز مجتمع فرهنگی‌هنری کانون زنجان با ابراز خرسندی از اجرای برنامه های کانون به فعالیت ها و کارگاه های ویژه که در مرکز اجرا می شود اشاره و بیان کرد مرکز مجتمع به خاطر موقعیت مکانی خوب از اعضا و کلاس های مورد استقبال مراجعان برخوردار است که این موضوع باعث شده تا مرکز بتواند تعامل خوبی با مدارس و دیگر سازمان‌های فرهنگی داشته باشیم.

لیلا سهندی مسئول مرکز فرهنگی‌هنری شماره ۶ (کودک و مادر) در گزارش عنوان کرد: علیرضا نوری مدیر کل کانون استان طی این بازدید، ضمن اشاره به اهمیت گسترش تعاملات کانون و شهرداری، در راستای تحقق و پویایی مرکز شماره ۶ و همسان سازی روابط دو طرف با هدف غنی سازی اوقات فراغت و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین جامعه هدف، از جمله نیازهای این حوزه را توجه ویژه به اهداف تفاهم نامه همکاری و ارتقا بهره‌وری و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در فرهنگسرای زندگی و کانون دانست.در این بازدید مدیر فرهنگسرای زندگی نیز از همکاری و مشارکت‌های صمیمانه طرفین مطالبی را بیان کردند و مسئول مرکز ضمن ابراز خرسندی، به ارائه گزارشی کوتاه از عملکرد دو ساله این مرکز پرداخت. در پایان مقرر گردید در راستای نیل به اهداف تفاهم نامه همکاری، جلسات مشترکی با حضور مدیر کل محترم کانون و ریاست محترم سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری تشکیل گردد.

گفتنی است؛ مسئولا کتابخانه‌های سیار شهری و روستایی و پستی درخصوص افزایش کتاب‌های مناسب گروه سنی کودک و نوجوان کتابخانه سیار روستایی، رنگ‌آمیزی و نقاشی اتوبوس سیار و تعویض طرح روی آن، برگزاری نشست‌های آموزشی و تخصصی ویژه مربیان و...، به گفتگو با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پرداختند.

اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان با دارا بودن 30 مرکز ثابت سیار و پستی به ارایه خدمات و فعالیت های فرهنگی هنری و ادبی می‌ پردازد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =