جشنواره‌ها باعث عزت نفس و رشد استعدادهای اعضای کانون می شوند

سمانه غزاییان، کارگردان نمایش، مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی در مازندران، نقش جشنواره‌ها را در ایجاد عزت نفس و رشد استعدادهای اعضای کانون مهم دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، ثمانه غزاییان، مربی مسوول کانون بهشهر  و کارگردان یکی از نمایش‌های اجرایی مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی است.  او با نمایش  "فنگوش" در این جشنواره اجرا داشت.

وی متعقد است: هنر نمایشی در رشد ذهنی و تربیتی کودکان و نوجوانان تأثیر بسزایی دارددر واقع  نمایش به دلیل موجز بودن، سرگرمی، طنز و ... برای کودکان جذابیت دارد. به همین منظور مربیان کانون نکات تربیتی را در قالب نمایش به کودکان و نوجوانان آموزش  می‌دهند. بر همین اساس نمایش در کنار نقش تربیتی، می تواند کودک ونوجوان را در درک بهتر  پیرامون خود یاری بخشد.

غزاییان نقش کانون پرورش فکری را در رشد و بالندگی هنرهای نمایشی قابل ملاحظه دانست و افزود:  مربیان کانون از سنین کودکی با اعضا کار می‌کنند در واقع کانون فضای بسیار مناسب برای کشف استعداد کودکان و نوجوانان فراهم می نماید.

در عین حال برگزاری جشنواره‌ها و برپایی کارگاه‌های نمایشی عروسکی می‌تواند ضمن معرفی ظرفیت‌های کانون به جامعه و خانواده‌ها، نقش مهمی در توسعه هنرهای نمایشی و سایر هنرها در حوزه کودک ونوجوان ایفا نماید.

کارگردان نمایش "فنگوش" در ادامه اظهار داشت: برگزاری این جشنواره ها باعث می شود تا برخی از فعالیت‌های کانون که عینیت کم‌تری دارند، نمود بیشتری پیدا کنند. بچه‌ها در جشنواره‌ها عزت نفس پیدا می‌کنند و استعدادهایشان کشف می شود.

غزاییان گفت: جشنواره‌های استانی امسال در سطح خیلی بالایی برگزار شده. مخصوصا نمایش عروسکی که بعد از مدت‌ها در کانون استان مازندران با کیفیت خوب در حال برگزاری است.

وی برگزاری کارگاه‌های نمایش عروسکی برای مربیان،  تشکیل انجمن‌های نمایشی و آموزشی را هم در کیفیت بخشی به هنر نمایش و رشد مربیان و اعضا مهم خواند.

مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی در مازندران 25 و 26 در سینما کانون ساری در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =