آﺋین اختتامیه هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون بوشهر در مرحله استانی برگزار شد

آئین اختتامیه مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون بوشهر با حضور هشت گروه نمایشی شرکت کننده از سوی مراکز فرهنگی هنری و اعلام نتایج و معرفی برگزیدگان پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون بوشهر ، هیات داوران این جشنواره متشکل از فرید میرشکار ، حیدر مظفری و جوهر تنگستانی گروه های راه یافته استان بوشهر به مرحله کشوری هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون را به شرح زیر معرفی کرد:

نمایش های «دارلیکه ای» به کارگردانی لاله شایانفر از مرکز دیلم ، «سفررویایی کوتوله ها» به کارگردانی سحرسهولی از مرکز دیر و «ماهی سیاه کوچولو» از مرکز شماره 2 بوشهر به کارگردانی فاطمه براری و به پیشنهاد هیات داوران نمایش «خیابان آرزوها» از مرکز سیراف بدون اولویت معرفی شدند.

برگزیده بخش بروشور سید حجت حسینی برای نمایش «آبگیری برای زندگی» ، در بخش  لباس قمر غلامیان برای نمایش «دار لیکه ای» و در بخش صحنه برگزیده اول محمد داریوشی برای نمایش «دار لیکه ای» ، خاتون خواجه زاده با نمایش «خیابان آرزوها» برگزیده دوم و از سحر سهولی از مرکز دیر برای نمایش «سفر رویایی کوتوله ها» تقدیر شد.

بر همین اساس در بخش بازیگری برگزیده اول زینب بصیریان جهرمی- در نقش گلی برای نمایش «دارلیکه ای» از مرکز دیلم ، برگزیده دوم این بخش ساحل سهولی در نقش اردک کوکی در نمایش «سفر رویایی کوتوله ها»  و برگزیده های سوم به طور مشترک مبینا میرشکاری در نقش سگ برای نمایش «روباه و خروس» از مرکز برازجان و سعید زبیری در نقش تربچه برای نمایش «سفر رویایی کوتوله ها » شناخته شدند.

در بخش عروسک گردانی نیز روشنا شریف نژاد با نقش مرغ سقا برگزیده اول در نمایش «ماهی سیاه کوچولو» و نقش خرگوش در نمایش آبگیری برای زندگی و از سیما بردستانی و ریحانه بردستانی در نقش گرگ نیز به طور مشترک تقدیر شد ؛ در بخش طراحی و ساخت عروسک نیز ضمن تقدیر از نمایش «مهربانترین گرگ دنیا» برگزیده این بخش نمایش ماهی سیاه کوچولو معرفی شد.

در این دوره از جشنواره جوایز بخش طراحی ماسک صورت به نمایش «سه بچه خوک و گرگ بد گنده» سیده اکرم جعفری و بخش نمایشنامه نیز به ترتیب اولویت به سوسن حیاتی با نمایش «دارلیکه ای» و سارا فاله برای نمایش «آبگیری برای زندگی» تعلق گرفت.

در بخش کارگردانی نیز به ترتیب اولویت لاله شایان فر با  نمایش «دار لیکه ای» از مرکز دیلم ، سحر سهولی با نمایش «سفر رویایی کوتوله ها» از مرکز دیر و فاطمه براری با نمایش «ماهی سیاه کوچولو» از مرکز شماره 2 بوشهر برگزیده شدند.

سمیه رسولی مدیر کل کانون استان بوشهر با حضور در این مراسم نمایش را هنری جامع و دارای عناصری جذاب برای کودکان و نوجوانان مانند بازی ، پویایی ، ارتباط ، تقویت و همچنین کسب مهارت در کارهای گروهی دانست.

وی افزود :نمایش ابزاری هنرمندانه برای انتقال مفاهیم اخلاق شهروندی ، نکات تربیتی و یادگیری آداب اجتماعی برای ساختن آینده ای بهتر است.

فرید میرشکار نماینده هیات داوران و مدیر فرهنگسرای بافت تاریخی بوشهر نیز با تاکید بر علم مخاطب شناسی و توجه به رده های سنی در نمایش کودک و نوجوان مهم ترین ویژگی آن را عنصر خلاقیت و نوآوری و همچنین پرهیز از تکرار معرفی کرد.

میرشکار با اشاره به غنای ادبی و ظرفیت بالای استان بوشهر در کشف و پرورش اعضاء مستعد گفت: توجه بیشتر به توانایی های مراکز فرهنگی هنری در شهرستان ها ؛ ما را در ساختن آینده ای بهتر برای فرزندانمان هدایت و آماده می کند.

هجدهمین دوره جشنواره استانی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر با شعار «نمایش ، تمرین زندگی و ساختن آینده» طی روزهای 27-28 آذرماه 1398  در دو نوبت صبح و عصر در سالن آفرینش های مرکز شماره 2 کانون بوشهر برگزار شد.

همچنین مرحله کشوری این دوره از جشنواره هنرهای نمایشی کانون بر اساس اعلام فراخوان قرار است ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =