هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری گلستان برگزیدگان خود را شناخت

با معرفی برگزیدگان مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان، این جشنواره به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان، مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون، صبح روز پنج‌شنبه۳ بهمن۱۳۹۸ آغاز و آیین اختتامیه آن، عصر همان روز برگزار شد.

محبوبه رجب نسب در ابتدای سخنان خود، با قدردانی از داوران استانی، ناظر، عوامل اجرایی و هنرمندان نوجوان شرکت کننده آغاز کرد.

وی با بیان اینکه هنر نمایش با خلاقیت و تفکر پیوند خورده و به عنوان یک فعالیت گروهی شناخته می شود، به تاثیر نمایش در جامعه پذیر کردن کودکان و نوجوانان تاکید کرد و اظهار داشت هنر نمایش می تواند در برقراری تعامل مناسب با گروه همسالان، افزایش اعتماد به نفس، افزایش انگیزه‌ی کارگروهی و تقویت مهارت فردی نقش بسزایی داشته باشد.

این مدیر فرهنگی با اعلام شعار هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان " نمایش، تمرین زندگی و ساختن آینده "، به اهمیت لزوم توجه جدی به نسل نو اشاره کرد.

بر اساس رأی داوران این مهرواره متشکل از محمدحسن رستمانی، داوود سعیدی و محمدعلی نادلی ۳ گروه نمایشی به‌عنوان برگزیده نهایی انتخاب شدند که  به دبیرخانه کشوری جشنواره معرفی می شوند.

برگزیدگان :

هیأت داوران، لوح تقدیر و هدیه نقدی خود را در بخش  نمایش برگزیده ، به نمایش «. در انتظار بهار»  به کارگردانی رضوانه ابری از مرکز فرهنگی هنری کانون علی آباد کتول, «. گوساله لجباز» به کارگردانی لطیفه انصاف از مرکز فرهنگی هنری کانون شماره دو گنبد کاووس و  نمایش « افسانه روباه حیله گر» به کارگردانی مرتضی ممشلی از مرکز فرهنگی هنری کانون مینودشت اهدا کرد.

اما در بخش تقدیر شوندگان نیز:

هیأت داوران لوح تقدیر و هدیه نقدی خود را در بخش طراحی و ساخت دکور  به نمایش شبرنگ از مرکز فرهنگی هنری کانون دلند اهدا کرد.

در بخش طراحی و ساخت عروسک لوح تقدیر و هدیه نقدی هیات داوران به نمایش افسانه روباه حیله گر از مرکز فرهنگی هنری کانون مینودشت رسید.

در بخش طراحی پوستر و بروشور نیز لوح تقدیر و هدیه نقدی هیات داوران به نمایش‌ نوای گرگ نادان از مرکز فرهنگی هنری کانون گمیشان رسید.

هیأت داوران لوح تقدیر و هدیه نقدی خود را در بخش موسیقی به نمایش در انتظار بهار از مرکز فرهنگی هنری کانون علی آباد کتول اهدا کرد.

در بخش بازیگری:

هیأت داوران لوح تقدیر و هدیه نقدی خود را در بخش  بازیگری پسر به؛ سهیل قرنجیکی در نمایش نوای گرگ نادان از  مرکز فرهنگی هنری گمیشان اهدا کرد.

اما در بخش  بازیگری دختر، هیأت داوران لوح تقدیر و هدیه نقدی خود را به صورت مشترک به نفیسه خاندوزی و فاطمه جلالی برای نمایش‌های شبرنگ و در انتظار بهار از مراکز فرهنگی هنری کانون دلند و علی آباد کتول داد.

در بخش عروسک گردانی:

لوح تقدیر و هدیه نقدی هیأت داوران در بخش عروسک گردانی به صورت مشترک به فاطمه رضاپور و فاطمه شکی برای نمایش‌های مجید، هی و فرچه‌ها و در انتظار بهار از مراکز فرهنگی هنری شماره دو گرگان و علی آباد کتول داده شد.

در بخش نمایش‌نامه نویسی:

هیأت داوران لوح تقدیر و هدیه نقدی خود را در بخش نمایشنامه نویسی به نمایش در انتظار بهار از مرکز فرهنگی هنری علی آباد کتول اهدا نمود.

و در بخش کارگردانی:

هیأت داوران لوح تقدیر و هدیه نقدی خود را در بخش کارگردانی به صورت مشترک به لطیفه انصاف و رضوانه ابری برای نمایش‌های گوساله لجباز از مرکز فرهنگی هنری شماره دو گنبد کاووس و در انتظار بهار از مرکز فرهنگی هنری کانون علی آباد کتول اهدا کرد.

هجدهمین جشنواره هنرهای نمایش کانون در دو سطح استانی و کشوری برگزار می‌شود و پس از برگزاری مرحله استانی از هر استان سه نمایش به مرحله کشوری راه پیدا کرده و در تاریخ ۲۷ تا ۲۹ فروردین در خوزستان به رقابت می‌پردازند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =