موفقیتی تازه برای مربی کانون استان قزوین

«آزاده آقامیربها» مربی مسوول مرکز فرهنگی و هنری شماره 3 کانون استان قزوین به جمع  راه‌یافتگان بخش نمایش کتاب‌خانه‌ای هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیوست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، در پی اعلام اسامی راه‌یافتگان بخش کتاب‌خانه‌ای جشنواره هنرهای نمایشی کانون، «آزاده آقامیربها» مربی مسوول مرکز فرهنگی و هنری شماره 3 کانون استان قزوین نیز به عنوان شرکت کننده برگزیده از استان قزوین معرفی شد.

بر همین اساس، نمایش‌ «جعبه نقش» اثر آزاده آقامیریها از استان قزوین، از سوی هیأت انتخاب این رویداد هنری به عنوان راه‌یافته معرفی شد.

گفتنی است، نمایش کتابخانه‌ای‌ فعالیتی است گروهی و عضو محور که در یک بازه زمانی کوتاه (نیم روزه) با ارائه طرح و ایده اعضا یا مربی هدایت‌گر با استفاده از بازی‌های نمایشی، نمایش خلاق و تئاتر بی‌چیز(بدون آکسسوار و امکانات صحنه‌ای و لباس با کمترین امکانات) و با بهره‌گیری از بازی، نقش‌پذیری و با عروسک‌های ساده و خلاق ساخته شده از سوی گروه اجرایی، جهت کشف استعداد اعضای کانون در یک جلسه اجرا می‌شود.

در بخش نمایش کتاب‌خانه‌ای این دوره از جشنواره تعداد ۲۸۹ طرح و ایده از ۱۶ استان کشور به دبیرخانه ارسال شد.

در ادامه، طرح‌ها و ایده‌های بخش نمایش کتاب‌خانه‌ای از سوی هیئت انتخاب شامل داوود کیانیان، فائزه فیض، فرزاد زیدی‌نژاد و آناهیتا غنی‌زاده بررسی و از بین ۲۸۹ طرح و ایده شرکت‌کننده در این بخش ۱۳ اثر در مرحله نخست انتخاب شد.

این آثار از سوی اساتید نمایش کتاب‌خانه‌ای مشاوره‌ی تخصصی خواهند گرفت و پس از مشاوره به مرحله داوری اصلی راه خواهند یافت. در پایان در مرحله‌ی کشوری جشنواره، از بین این آثار سه اثر به عنوان آثار برگزیده معرفی خواهند شد.

مرحله کشوری هجدهمین دوره از جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار است ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ در اهواز برگزار شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =