کد خبر: 296741
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
بازدید 72
اعضا در مسابقه گلستان‌خوانی شرکت کردند

اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در مسابقه ادبی گلستان‌خوانی و خوانش آثار سعدی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون فارس، به مناسبت یکم اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت استاد سخن، مسابقه ادبی گلستان‌خوانی و خوانش آثار سعدی با همکاری مرکز سعدی‌شناسی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در فارس برگزار شد.

بر اساس این گزارش ۱۰۵  کودک و نوجوان عضو کارگاه‌هایی ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با ارسال فایل‌های صوتی و تصویری و خوانش آثار سعدی، در این مسابقه ادبی مجازی شرکت کردند.

اثار اعضا در حال داوری است و قرار است هم زمان با روز بزرگداشت شیخ اجل، سعدی شیرازی اسامی اعضای برگزیده اعلام شود. از کودکان ونوجوانان برگزیده مسابقه،  به همت مرکز سعدی‌شناسی و اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارسال جایزه تقدیر می‌شود. 

کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس هم‌چنین مسابقات فرهنگی، هنری و ادبی باعنوان «طعم شیرین آرامش» ویژه کودکان و نوجوانان را اجرا کرد.
 در پی تعطیلی مراکز فرهنگی هنری با هدف مبارزه با ویروس کرونا و حفظ سلامت اعضا و مربیان، مسابقه «طعم شیرین آرامش» در کانون فارس طراحی شد تا فرایند فعالیت اعضا در خانه متوقف نشود و رسالت کانون در پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در این شرایط نیز انجام شود.

بر این اساس، مسابقه‌های «فیلم‌های مادرانه»، «عروسک شما چه هنری دارد؟»، «سفره‌های سلامت» قصه‌گویی و قصه‌خوانی، «خاطره‌نویسی»، «شعرسرایی»، «متن ادبی»، «داستان کوتاه» با موضوع «بهار و شادی و امید» و مسابقه «شادمانه ‌می‌خوانم» از جمله برنامه‌های کانون فارس است که در آن کودکان و نوجوانان  به اجرای فعالیت دعوت شدند.

پیک امید مجازی دیگر فعالیت کانونی‌ها در ایام شیوع بیماری کرونا بود که در سطح کشور برنامه‌ریزی شد و مربیان و کارشناسان کانون فارس با تولید بیش از ۴۰۰ محتوای فرهنگی هنری و ادبی و انتشار در فضاهای مجازی مورد نظر، کام کودکان و نوجوانان را شیرین کردند و به رسالت خود که آموزش غیر مستقیم و پرکردن اوقات فراغت است پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =