بررسی رویدادهای نجومی اردیبهشت ماه در «انجمن نجوم آفرینش» خراسان جنوبی

در بیست و یکمین روز از اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ سومین جلسه‌ی انجمن نجوم آفرینش کانون خراسان جنوبی با موضوع صور فلکی و رویدادهای نجومی اردیبهشت ماه (may میلادی) در مرکز فرهنگی و هنری فردوس به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون خراسان جنوبی، سومین جلسه انجمن نجوم آفرینش کانون خراسان جنوبی با حضور «جمال الدین مجلل» از فعالین نجوم و کارشناس ارشد نجوم در شهرستان فردوس و جمعی از علاقمندان و اعضای این انجمن به صورت مجازی تشکیل شد.

در این نشست صور فلکی شاخص و همچنین  نقشه آسمان شب و رویدادهای مهم نجومی اردیبهشت ماه شامل صورت فلکی ذات الکرسی و رویدادهای نجومی از قبیل بارش شهاب سنگ دلوی، پدیده ابر ماه، بارش شهابی شلیاقی یا چنگ رومی و دلایل نامگذاری آن و همچنین پدیده‌های همنشینی ماه با مشتری، و زحل توسط میهمان برنامه تشریح و در ادامه اعضای حاضر نیز سوالات خود را در خصوص این رویدادهای نجومی مطرح کردند.

 گفتنی است انجمن نجوم کانون خراسان جنوبی از دی ماه ۱۳۹۸ فعالیت خود را با هدف شناسایی استعدادها، ارتقای سطح علمی و دانش شرکت‌کنندگان وآشنایی نوجوانان با اتفاقات به‌روز و جدید حوزه نجوم و ستاره‌شناسی، در مرکز فرهنگی و هنری کانون در شهرستان فردوس آغاز کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =