دیدار مدیرکل کانون استان اردبیل با مسوولان استانداری

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل در دیدارهای جداگانه با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ضمن تشریح عملکرد درخشان این اداره کل در سال گذشته گفت: در سایه‌ی حمایت‌های استانی، سازمان مرکزی کانون، تلاش شبانه‌روزی و صادقانه کارکنان و مربیان استان، سال ۱۳۹۸ یکی از درخشان‌ترین سال‌های این نهاد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان اردبیل، زعفر احدزاده در دیدار با بهروز ندایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل ضمن تشریح موفقیت‌های سال ۱۳۹۸، تصریح کرد: موفقیت کشوری در واحدهای ارزیابی عملکرد و امور مالی، افزایش ۷۶ درصدی درآمدها، افزایش ۵۳ درصد اعتبار، جذب اعتبار از محل دفتر آسیب‌های اجتماعی وزارت کشور، تهیه ۶ خودرو و آماده‌سازی آن‌ها برای توسعه ناوگان کتابخانه‌های سیار روستایی و موفقیت۲۰ کودک و نوجوان عضو کانون در فستیوال‌ها و جشنواره‌های معتبر بین‌المللی، تنها گوشه‌هایی از تلاش‌ ماندگاری است که تداوم آن در سال جاری در صورت عادی شدن اوضاع ادامه خواهد داشت.

او در ادامه به شیوع ویروس کرونا و شرایط جدید ناشی از آن اشاره داشته و افزود: خوشبختانه از نخستین روزهای شیوع این ویروس، فعالیت‌ها و ارتباط مربیان با اعضا در بستر فضای مجازی پیگیری شد و روزبه‌روز فعالیت‌ها منظم‌تر و با برنامه‌تر می‌شود و این نهاد فرهنگی آمادگی دارد به‌محض عادی شدن شرایط، فعالیت‌های خود را بر مبنای برنامه تدوین‌شده(کتاب کار سال ۱۳۹۹) ادامه دهد، هرچند کارگاه‌های مختلف و جلسات انجمن‌ها در بستر فضای مجازی به شکل پویا و کاربردی اجرا می‌شود.

احدزاده با اشاره به محور قرار دادن شعار سال کانون «با تمرین زندگی، آینده را باید ساخت»، ادامه داد: در سال جهش تولید، ضمن توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در تولید فرهنگی، رویکرد کانون با لحاظ شرایط سنی و ویژگی‌های رشدی و شناختی مخاطبانش، جهت‌دهی به داشتن و ساختن آینده‌ای درخشان با تمرین و ممارست لازم در مهارت‌هایی که لازمه زندگی امروزی است، توجه دارد و این مهم در برنامه‌های سال ۱۳۹۹ مدنظر برنامه‌ریزان ستادی و استانی بوده است.

بهروز ندایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز در سخنان خود ضمن اشاره و تحسین موفقیت‌های سال ۱۳۹۸ کانون استان، گفت: سهم کانون در حوزه فرهنگی و ارتقای شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی برجسته است و موفقیت‌های سال گذشته و برنامه‌های متعددی که از این نهاد دیدم بیانگر تأثیری بود که در حوزه‌ی مهارت‌افزایی و نشاط‌افزایی داشت و اجتماع شش‌هزارنفری کودکان اردبیلی به همراه خانواده‌هایشان با محوریت کانون یا برنامه‌های هفته کودک و سایر مناسبت‌ها گویای تلاش‌های مؤثر این نهاد فرهنگی است.

او ضمن تقدیر از موفقیت‌های کانون در حوزه‌های مختلف عملکردی، تصریح کرد: تداوم و توسعه‌ی برنامه‌های امسال با محور قرار دادن شعار «جهش تولید»، با تولید و افزایش میزان خدمات فرهنگی نقش ماندگارتری خواهد داشت.

ندایی در ادامه از مدیرکل کانون استان خواست در سفرهای هفتگی و بازدیدهای شهرستانی او، به همراه مسوولان مربوطه در مراکز فرهنگی هنری حضور یابد و از نزدیک در جریان اقدامات و فعالیت‌های کانون پرورش فکری در زمینه‌های مختلف قرار گیرد و پیگیری‌های لازم را در جهت تسریع پیشرفت مراکز کانون استان از طریق فرمانداری شهرستان‌ها انجام دهد.

براساس این گزارش، در جلسه‌ای دیگری که با محمد سیمزاری مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل برگزار شد، پیرامون تداوم حمایت‌های این دفتر تصمیم‌گیری شد.

در این جلسه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل آمادگی خود را برای حمایت از برنامه‌های کانون استان اعلام و خاطرنشان کرد: کانون نقش برجسته‌ای در تکوین شخصیت کودکان و نوجوانان دارد و هم‌اکنون بسیاری از بزرگان عرصه ادب، هنر و فرهنگ محصول کانون هستند و حمایت از این نهاد، حمایت از آینده فرهنگی کشور است.

زعفر احدزاده نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های چندین ساله محمد سیمزاری در کانون و سایر نهادهای فرهنگی استان، اظهار امیدواری کرد که تأثیر وی در جایگاه جدید با گستره و حوزه اختیارات وسیع، بیش‌ازپیش ماندگارتر خواهد بود.

شایان‌ذکر است، در این دیدارها که روز سه‌شنبه سی‌ام اردیبهشت‌ماه در محل استانداری اردبیل برگزار شد، احد برادری معاون اداری مالی و داریوش علومی معاون فرهنگی، مدیرکل کانون استان را همراهی کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =