ثبت‌نام فعالیت‌های تابستانی کانون پرورش فکری در سراسر استان مازندران آغاز شد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ‌و نوجوانان استان مازندران از آغاز ثبت‌نام دوره‌های تابستانی و اجرای طرح اوقات فراغت کانون در تمامی مراکز فرهنگی هنری استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران، محمد علی یزدان‌شناس با اعلام این خبر افزود:  با توجه به شیوه نامه اجرایی معاونت فرهنگی کانون کشور و اتخاذ تدابیر لازم، مراکز فرهنگی هنری کانون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از  5 تا 15 تیر آماده ثبت نام از گروه های مختلف سنی کودک ونوجوان هستند.

وی اضهار داشت: 27 مرکز فرهنگی هنری ثابت، 5کتاب‌خانه سیار و یک کتاب‌خانه پستی با حضور مربیان متخصص و مجرب با رویکرد  تمرین مهارت‌های زندگی آماده برگزاری کارگاه‌های دوره‌ای و تخصصی در رشته های متعدد فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و علمی هستند.

یزدان شناس این را هم اضافه کرد،  متقاضیان عضویت در مراکز کانون از تابستان امسال علاوه بر خدمات مرتبط با امانت کتاب و استفاده از سالن‌های مطالعه، ۸ فعالیت کتاب محور رایگان مانند معرفی و نقد و بحث کتاب، روخوانی، آشنایی با مفاخر، مشاهیر، مشاغل و ویژگی‌های تاریخی و جغرافیای و اقوام سرزمین، آشنایی با قرآن و احادیث، مهارت‌های خوب شنیدن و خوب گفتن(قصه‌گویی) دریافت می‌کنند.

مدیر کل کانون مازندران یادآور شد، با افزایش فعالیت‌ها و کارگاه‌های تابستانی از ۴۴ فعالیت به ۶۲ فعالیت علاقه‌مندان می‌توانند از طیف گسترده دوره‌هایی مانند مهارت‌های ارتباطی و تمرین خوب زندگی کردن تا انواع زیر مجموعه‌های هنرهای تجسمی، نمایش و تئاتر، شعر و داستان نویسی، پویانمایی، قصه‌گویی (فن بیان، زبان بدن، پرورش و پردازش متن)، عکاسی، نجوم، رباتیک و فعالیت‌های دینی بهره ببرند.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به راه‌اندازی مرحله نخست سامانه مرکز مجازی کانون پرورش فکری با هدف دسترسی آسان و ایمن خانواده‌های ایرانی و همه فارسی‌زبانان دنیا از ۵ تیر ۱۳۹۹ و افتتاح رسمی آن در شهریور سال جاری خبر داد و اظهار داشت: خدمات مختلفی از سوی این مرکز ارائه خواهد شد که فعالیت‌های تابستانی آن شامل انواع دوره‌های فرهنگی، ادبی، هنری و مهارت‌های زندگی است که در سه سطح دوره‌های بدون محدودیت زمانی، کارگاه‌های زنده مجازی انجمن‌های تخصصی و دوره‌های مهارت‌آموزی مراکز استانی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از ۵ تیر با مراجعه به نشانی kpf.ir  خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

یادآوری می‌شود مهلت ثبت‌نام فعالیت‌ها و عضویت در مراکز کانون ۵ تا ۱۵ تیر است و علاقه‌مندان دوره‌های مجازی برای ثبت‌نام باید از این تاریخ به نشانی kpf.ir و متقاضیان شرکت در دوره‌های حضوری می‌توانند با مراجعه حضوری به مراکز فرهنگی هنری کانون در سراسر استان ثبت‌نام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =