ثبت‌نام کارگاه‌های تابستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین در مراکز فرهنگی و هنری سراسر استان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ‌و نوجوانان استان قزوین از آغاز ثبت‌نام دوره‌های تابستانی کانون در سراسر استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «مژده اروجی» مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ‌و نوجوانان استان قزوین از آغاز ثبت‌نام دوره‌های تابستانی کانون در سراسر استان خبر داد.

وی با بیان این‌که ثبت‌نام این دوره‌ها به دو شیوه حضوری و غیرحضوری، از 5 تیر آغاز شده و تا 15 تیر ادامه دارد، انجام ثبت‌نام در مراکز را همراه با رعایت نکات بهداشتی و تامین سلامت اعضا، فرصتی برای استفاده مخاطبان کانون از برنامه‌های ویژه تابستان کانون دانست که با مراجعه حضوری به مراکز فرهنگی و هنری سراسر استان امکان‌پذیر است.

وی گفت: متقاضیان عضویت در مراکز کانون از تابستان امسال علاوه بر خدمات مرتبط با امانت کتاب و استفاده از سالن مطالعه از هشت فعالیت کتاب محور رایگان شامل  معرفی و نقد و بحث کتاب، روخوانی، آشنایی با مفاخر، مشاهیر، مشاغل و ویژگی‌های تاریخی و جغرافیای و اقوام سرزمین، آشنایی با قرآن و احادیث، مهارت‌های خوب شنیدن و خوب گفتن(قصه‌گویی) بهره‌مند می‌شوند.

همچنین با افزایش فعالیت‌ها و کارگاه‌های تابستانی از ۴۴ فعالیت به ۶۲ فعالیت علاقه‌مندان می‌توانند از کارگاه‌های آموزشی مانند مهارت‌های ارتباطی و تمرین خوب زندگی کردن تا انواع زیر مجموعه‌های هنرهای تجسمی، نمایش و تئاتر، شعر و داستان نویسی( فعالیت‌های ادبی)، پویانمایی، قصه‌گویی (فن بیان، زبان بدن، پرورش و پردازش متن)، فعالیت‌های علمی، عکاسی، نجوم و رباتیک برحسب امکانات مراکز فرهنگی و هنری استان برخوردار شوند.

درتوضیح بخش ثبت نام غیرحضوری اروجی بیان کرد: با توجه به گسترش بیماری کرونا در کشور و محدودیت‌هایی که برای اوقات فراغت تابستان کودکان و نوجوانان وجود دارد، مرحله نخست راه‌اندازی سامانه مرکز مجازی کانون با هدف دسترسی آسان و ایمن خانواده‌های ایرانی و همه فارسی‌زبانان دنیا از ۵ تیر ۱۳۹۹ رونمایی شده است که علاقه‌مندان می‌توانند از دو سطح برنامه‌ها و فعالیت‌های کانون به‌شکل بدون زمان (آفلاین) و برخط (آنلاین) کانون استفاده کنند.

خدمات مختلفی از سوی این مرکز ارایه می‌شود که فعالیت‌های تابستانی این سامانه شامل انواع دوره‌های فرهنگی، ادبی، هنری و مهارت‌های زندگی است که در سه سطح دوره‌های بدون محدودیت زمانی، کارگاه‌های زنده مجازی انجمن‌های تخصصی و دوره‌های مهارت‌آموزی مراکز استانی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی kpf.ir خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

او افزود: کارگاه‌های شعر و قصه، شعرسرایی، اریگامی، عکاسی، خوشنویسی، نوشتن خلاق، داستان‌نویسی، نقاشی، سفال، عروسک‌سازی و کاردستی کلاس‌هایی هستند که کودکان و نوجوانان می‌توانند با مراجعه سایت www.kpf.ir در آن ثبت‌نام کنند.

علاوه بر این، معرفی انجمن‌های تخصصی و آخرین تولیدات و خدمات کانون و... بخشی از امکاناتی است که این سایت در اختیار کودکان و نوجوانان و همه کاربران علاقه‌مند قرار می‌دهد و علاقه‌مندان به استفاده از این درگاه باید ابتدا به نشانیkpf.ir و از طریق پیوند: «عضو کانون شوید» فرم‌ ثبت‌نام را پرکنند و به‌صورت رایگان عضو کانون مجازی شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =