فعالیت های حضوری بچه هادر مراکز کانون ایلام،تا بیست و یکم تیرماه تعطیل است

از 15 تا 21 تیرماه فعالیت های حضوری مراکز کانون تعطیل هستند و همکاران مراکز تنهابرای کار های اداری به مرکز مراجعه می کنند.در همین راستا دو ساعت دور کاری نیز تا پایان هفته محدودیت های شیوع کرونا برای کارکنان مراکزفرهنگی هنری در نظر گرفته شده و هر گونه حضور بچه ها و خانواده ها تا پایان محدودیت هاممنوع اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام،شیوع پررنگ کرونا در هفته جاری فعالیت های حضوری مراکز کانون را به مجازی کامل تبدیل کرد.براساس این گزارش پس از مصوبات ستاد مقابله با کرونا و تاکید استاندار ایلام بر تاکید فعالیت های حضوری در مراکزآموزشی و فرهنگی،هنری، مراکز کانون استان ایلام تا پایان هفته جاری ( 19 تیرماه) فقط برای کار اداری همکاران با در نظر گرفتن دو ساعت دور کاری به کارهای اداری   از قبیل فضاسازی، ثبت فعالیت های مجازی،گزارش فعالیت ها و...،باز هستند و پذیرش و یا هر گونه حضور مخاطب و یا خانواده ها در مراکز تا این تاریخ تعطیل اعلام شده است.در همین راستا ثبت نام های مجازی و حضوری نیز از طریق سایت کانون صورت می گیرد و پس از بیستم نیز در صورت عادی بودن شرایط اداری همکاران می توانند به فعالیت های حضوری نیز بپردازند.

در همین راستا برای مادران دارای فرزند خردسال یا خطر پذیر نیز دور کاری در نظر گرفته شده است و این دور کاری از خرداد ماه سال جاری هم زمان با بازگشایی رسمی مراکز کانون به اجرا در آمده است.

و برنامه دور کاری کارکنان اداره کل نیز در دست بررسی است که در صورت تصویب در ستاد مقابله با کرونای کانون استان به صورت شیفت بندی به اجرا در می آید.

پیش از این قرار بود فعالیت های حضوری و مجازی کانون به دو شکل کارگاههای عمومی و تخصصی به صورت مجازی و حضوری آغاز شود اما با توجه به شرایط جدید شیوع کرونا در استان این فعالیت ها در هفته های آینده از سر گرفته می شوند. در هفته آینده در صورتی که محدودیت های اداری تداوم نداشته باشد، خانواده ها می توانند با رعایت نکات ایمنی و بهداشت به صورت مجازی یا حضوری بچه هایشان را ثبت نام کنند.عزیزانی که می توانند به مراکز کانون در سراسر استان مراجعه فرماییند به صورت حضوری ثبت نام می شوند و در فعالیت های حضوری شرکت می کنند.عزیزانی که امکان حضور در مراکز را ندارند می توانند در کلاس های مجازی کانون در هر نقطه ای از استان که باشند ثبت نام کنند و از آموزش ها و کارگاههای عمومی و تخصصی  کانون بهره مند شوندفعالیت‌های تابستانی  سامانه مجازی کانون شامل انواع دوره‌های فرهنگی،ادبی،هنری و مهارت‌های زندگی است که در سه سطح دوره‌های بدون محدودیت زمانی، کارگاه‌های زنده مجازی انجمن‌های تخصصی و دوره‌های مهارت‌آموزی مراکز استانی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی kpf.ir خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.علاقه‌مندان به استفاده از این درگاه باید ابتدا به نشانیkpf.ir و از طریق پیوند: «عضو کانون شوید» فرم‌ ثبت‌نام را پرکنند و به‌صورت رایگان عضو کانون مجازی شوند.در این فرم بخشی از اطلاعات شخصی کودکان و نوجوانان مانند نام و نام خانوادگی، کدملی و... کاربر دریافت می‌شود و پس از ثبت‌نام، نام کاربری و رمز عبور علاوه بر نمایش در سایت به شماره همراه اعلام شده نیز پیامک خواهد شد.

فعالیت‌ها و کارگاه‌ها در دو سطح آفلاین و آن‌لاین ارایه می‌شود محتوای تهیه شده بخش آفلاین در ۷ موضوع و ۲ سطح به صورت فیلم و در فصل‌ها و نشست‌های جداگانه با نظارت معاونت فرهنگی کانون بارگذاری می‌شود که در حال حاضر یک سطح آن قابل بهره‌برداری است. اما در بخش برخط (آنلاین)، محتوا تصویری است و استاد یا مربی آموزش‌دهنده به‌صورت زنده در بستر این سایت با مخاطبان گفت‌وگو می‌کند و این بخش کاملا تعاملی است و نیاز به نصب هیچ پیام‌رسان دیگری ندارد.

عنوان و زمان ارایه دوره‌های برخط نیز به اعضای کانون و کاربران نمایش داده می‌شود و این اطلاعات در دوره‌های زمانی مشخص به‌روز رسانی خواهد شد.

۳۰ کارگاه فرهنگی، هنری و ادبی تعاملی با تدریس استادان سرشناس یا مربیان توانمند کانون برای بخش برخط تدارک دیده شده است در عین حال دو کارگاه ویژه هم با عنوان‌های «نوشتن خلاق» و «آموزش کاردستی» به مخاطبان ۱۰ تا ۱۴ سال با محدودیت شنوایی اختصاص پیدا کرده است.

در همین حال برپایی کارگاه‌های حال خوش زندگی و مهارت‌های مثبت - که از سال گذشته در سراسر کشور به صورت ملی برگزار شد - به صورت برخط برگزار می شوند.

در بخش آموزش‌های مجازی عنوان دوره‌های آموزشی و اطلاعاتی مانند مدت زمان دوره، تعداد نشست‌ها، تدریس‌کننده، مبلغ قابل پرداخت، ظرفیت باقی مانده دوره و... نمایش داده می‌شود و کاربر علاقه‌مند به ثبت‌نام پس از اضافه‌کردن این دوره به سبد خرید، نسبت به پرداخت آنلاین آن اقدام و از محتوای دوره بهره‌مند می‌شود.

در صورت تداوم محدودیت های اداری فعالیت های کانون ایلام تنها مجازی خواهند بود.

امسال در کانون استان ایلام هم زمان با کشور علاوه بر فعالیت های عمومی  کارگاههای شهریه ای نیز با پوشش فعالیت های تخصصی مانند شعر-داستان-عکاسی-انیمیشن-قصه گویی-کاغذ و تا-مهارت های مثبت-نمایش خلاق و چندین کارگاه دیگر به صورت مجازی و حضوری برگزار خواهند شد و خانواده ها می توانند به صورت ویژه و تخصصی نیز بچه هایشان را در این کارگاهها ثبت نام کنند این کارگاهها دوره ای بوده و گواهی نامه تخصصی را نیز در پی دارد.

متقاضیان عضویت در مراکز کانون از تابستان امسال علاوه بر خدمات مرتبط با امانت کتاب و استفاده از سالن‌های مطالعه، ۸ فعالیت کتاب محور رایگان مانند معرفی و نقد و بحث کتاب، روخوانی، آشنایی با مفاخر، مشاهیر، مشاغل و ویژگی‌های تاریخی و جغرافیای و اقوام سرزمین، آشنایی با قرآن و احادیث، مهارت‌های خوب شنیدن و خوب گفتن(قصه‌گویی) دریافت می‌کنند. همچنین با افزایش فعالیت‌ها و کارگاه‌های تابستانی از ۴۴ فعالیت به ۶۲ فعالیت علاقه‌مندان می‌توانند از دوره‌هایی مانند مهارت‌های ارتباطی و تمرین خوب زندگی کردن تا انواع زیر مجموعه‌های هنرهای تجسمی، نمایش و تئاتر، شعر و داستان نویسی، پویانمایی، قصه‌گویی (فن بیان، زبان بدن، پرورش و پردازش متن)، عکاسی، نجوم و رباتیک بهره ببرند.

بیست‌ودو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان به بچه‌های ایلامی خدمات فرهنگی، ادبی و هنری ارائه می‌دهند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =