کد خبر: 298202
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸
بازدید 176
رونمایی از کتاب «بهتر از این نمیشه»

هم‌زمان با ۱۸ تیرماه روز ادبیات کودک و نوجوان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر از کتاب «بهتر از این نمیشه» نوشته لیلا پورنبی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، هم‌زمان با ۱۸ تیرماه روز ادبیات کودک و نوجوان مراسم رونمایی از کتاب «بهتر از این نمیشه» نوشته لیلا پورنبی با حضور نویسنده اثر، مدیرکل کانون، ناشر اثر و کارشناسان کانون بوشهر و دوستداران کتاب و کتابخوانی در سالن سینما کانون برگزار شد.

در این مراسم سمیه رسولی با بیان اینکه نامگذاری یک روز به نام روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نشان از اهمیت و پر ارزش بودن مقوله ادبیات کودک و نوجوان دارد گفت: این  روز برای کانون که متولی کار کودک و نوجوان است بسیار مهم و ارزشمند است و ما این روز را بهانه‌ای قرار می‌دهیم تا طرح آشتی و پیوند نسل جدید را با کتاب بریزیم و بتوانیم نسل کودک امروز را به سمت و سوی مطالعه و برخورداری از دانش نگاشته شده در کتابها سوق دهیم .

ایشان ضمن تشکر از انتشارات نای‌یند  که مسئولیت چاپ این اثر را  برعهده داشته است گفت: از رضا معتمد و نشر نای‌بند بخاطر اینکه نگاه ویژه ای به حوزه ادبیات کودک و نوجوان در استان بوشهر داشتند و نگذاشتند در استان چراغ این حوزه از ادبیات خاموش بماند تشکر می‌کنم.

وی همچنین با مخاطب قرار دادن نویسنده این اثر گفت: تولید و خلق هر اثر تولد یک نگاه و نگرش به جهان هستی‌ست بنابراین باید به شما بابت خلق این اثر تبریک گفت و آرزوی موفقیت کرد.

رضا معتمد مدیر انتشاراتی نای‌بند که از انتشارات فعال در استان بوشهر است نیز در قسمتی از آیین رونمایی ضمن قدردانی از کانون پرورش فکری بابت نگاه حمایت‌گر از نویسندگان بومی استان گفت: از نهادهای فرهنگی  حمایت از نویسندگان نوقلم مخصوصاً آنهایی که در حوزه ادبیات کودک  و نوجوان قلم می‌زنند مورد انتظار است .

وی با پر اهمیت خواندن ادبیات کودک و نوجوان به دلیل تاثیر گذار بودن بر مخاطبین گفت: باید در انتخاب تألیفات ویژه سنین کودک و نوجوان با دقت و احساس مسئولیت برخورد شود.

در این مراسم پس از ارائه توضیحاتی در خصوص روند نگارش و مضامین و محتوای اشعار از سوی نویسنده، مراسم رونمایی از کتاب برگزار و در ادامه با اهدای هدیه و لوح از لیلا پورنبی تقدیر شد.

گفتنی است لیلا پورنبی از اعضا اسبق کانون پرورش فکری استان بوشهر بوده و کتاب «بهتر از این نمیشه» مجموعه شعر کودک است که در سال ۹۹ توسط نشر نای بند به چاپ رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =