کارگاههای برخط کانون ایلام افتتاح شدند

مراسم مجازی افتتاحیه کارگاههای تخصصی برخط در کانون ایلام باحضور مسئولین کانون استان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام،با حضور مدیرکل،معاونین،و مسئولین مراکز کانون استان  مراسم افتتاحیه  کارگاههای تخصصی شهریه ای  برخط،به صورت مجازی درفضای وبینار برگزار شد.در این مراسم مجازی مهدی جمالی مدیر کل با قدر دانی از زحمت و تلاش تک تک  کسانی که در راه اندازی،پیگیری و تثبیت و معرفی کارگاههای برخط نقش داشته اند،گفت: پانزده کارگاه   برخط  به صورت تخصصی در کنار فعالیت های ثابت تابستانی کانون راه اندازی شده اند که امروز هفت کارگاه از این تعداد کار خود را با تکمیل عضو گیری آغاز می کنند و در هفته آینده نیز باقی کارگاهها کار خود را آغاز می کنند .در این بین کارگاههایی که اعضای داوطلبشان به حد کافی نباشد ،جایگزین می شوند. مدیر کل کانون  ایلام افزود:
کارگاههای تخصصی برخط یک تجربه ی تازه است و سال گذشته به صورت حضوری برگزار شد اما امسال دریک فضای متفاوت مجازی برگزار می شوند بنابر این مشکلات ثبت نام و برگزاریش هم طبیعی است و انشاالله همکاران ما تلاش می کنند تا با کیفیت مطلوبی این کارگاهها را برگزار کنند. برای تدریس کارگاههای تخصصی سعی شده از افراد متخصص و توانای هر رشته استفاده شود که ترکیبی است از مربیان و کارشناسان کانون و اساتید بیرون از کانون که جا دارد واقعا از حضور اساتیدی مانند دکتر سپیدنامه در این کارگاهها قدردانی شود و بچه های ایلامی فرصت استفاده از تجربه اساتید خارج از کانون را در کنار مربیان کانون به دست می آورند.در این کارگاهها مربیان و کارشناسان کانون استان نیز به خوبی دیده شده اند و درصد پررنگی از مدرسان کارگاههای برخط را به کانونی ها اختصاص داده ایم و جای قدردانی از همکارانمان درمعاونت فرهنگی استان دارد که هر دو را دیده اند هم کانون و هم ظرفیت خارج از کانون را.

برای راه یابی به حضورذدر این کارگاهها کودکان ونوجوانان و مخاطبین می توانند با مراجعه به سایتkpf.ir و انتخاب نام استان ایلام، در این کارگاهها ثبت نام کنند.در این کارگاهها که با تدریس مربیان و مدرسان کانونی و هنرمندان و شاعران و نویسندگان مطرح و توانای ایلامی همراه است، قرار است به صورت دوره ای  هر رشته را به صورت تخصصی تدریس کنند.

براساس این گزارش:کارگاههای تخصصی شعر سرایی، نویسندگی ، مهارت های مثبت،قصه گویی ، پویا نمایی ،نجوم، نمایش، عکاسی، کاغذ و تا( اوریگامی ) و...در استان ایلام با استفاده از نیروهای توانمند ایلامی  به صورت مجازی برگزار می شوند .

عزیزانی که امکان حضور در مراکز را ندارند می توانند در کلاس های مجازی کانون در هر نقطه ای از استان که باشند ثبت نام کنند و از آموزش ها و کارگاههای عمومی و تخصصی  کانون بهره مند شوند.
فعالیت‌های تابستانی  سامانه 
مجازی کانون شامل انواع دوره‌های فرهنگی،ادبی،هنری و مهارت‌های زندگی است که در سه سطح دوره‌های بدون محدودیت زمانی،کارگاه‌های زنده مجازی انجمن‌های تخصصی و دوره‌های مهارت‌آموزی مراکز استانی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی kpf.ir و انتخاب گزینه استان ایلام خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.علاقه‌مندان به استفاده از این درگاه باید ابتدا به نشانیkpf.ir و از طریق پیوند: «عضو کانون شوید» فرم‌ ثبت‌نام را پرکنند و به‌صورت رایگان عضو کانون مجازی شوند.در این فرم بخشی از اطلاعات شخصی کودکان و نوجوانان مانند نام و نام خانوادگی، کدملی و... کاربر دریافت می‌شود و پس از ثبت‌نام، نام کاربری و رمز عبور علاوه بر نمایش در سایت به شماره همراه اعلام شده نیز پیامک خواهد شد.

فعالیت‌ها و کارگاه‌ها در دو سطح آفلاین و آن‌لاین ارایه می‌شود محتوای تهیه شده بخش آفلاین در ۷ موضوع و ۲ سطح به صورت فیلم و در فصل‌ها و نشست‌های جداگانه با نظارت معاونت فرهنگی کانون بارگذاری می‌شود که در حال حاضر یک سطح آن قابل بهره‌برداری است. اما در بخش برخط (آنلاین)، محتوا تصویری است و استاد یا مربی آموزش‌دهنده به‌صورت زنده در بستر این سایت با مخاطبان گفت‌وگو می‌کند و این بخش کاملا تعاملی است و نیاز به نصب هیچ پیام‌رسان دیگری ندارد.

عنوان و زمان ارایه دوره‌های برخط نیز به اعضای کانون و کاربران نمایش داده می‌شود و این اطلاعات در دوره‌های زمانی مشخص به‌روز رسانی خواهد شد.

در بخش آموزش‌های مجازی عنوان دوره‌های آموزشی و اطلاعاتی مانند مدت زمان دوره، تعداد نشست‌ها، تدریس‌کننده، مبلغ قابل پرداخت، ظرفیت باقی مانده دوره و... نمایش داده می‌شود و کاربر علاقه‌مند به ثبت‌نام پس از اضافه‌کردن این دوره به سبد خرید، نسبت به پرداخت آنلاین آن اقدام و از محتوای دوره بهره‌مند می‌شود.

متقاضیان عضویت در مراکز کانون از تابستان امسال علاوه بر خدمات مرتبط با امانت کتاب و استفاده از سالن‌های مطالعه، ۸ فعالیت کتاب محور رایگان مانند معرفی و نقد و بحث کتاب، روخوانی، آشنایی با مفاخر، مشاهیر، مشاغل و ویژگی‌های ت

اریخی و جغرافیای و اقوام سرزمین، آشنایی با قرآن و احادیث، مهارت‌های خوب شنیدن و خوب گفتن(قصه‌گویی) دریافت می‌کنند. همچنین با افزایش فعالیت‌ها و کارگاه‌های تابستانی از ۴۴ فعالیت به ۶۲ فعالیت علاقه‌مندان می‌توانند از دوره‌هایی مانند مهارت‌های ارتباطی و تمرین خوب زندگی کردن تا انواع زیر مجموعه‌های هنرهای تجسمی، نمایش و تئاتر، شعر و داستان نویسی، پویانمایی، قصه‌گویی (فن بیان، زبان بدن، پرورش و پردازش متن)، عکاسی، نجوم و رباتیک بهره ببرند.

بیست‌ودو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان به بچه‌های ایلامی خدمات فرهنگی، ادبی و هنری ارائه می‌دهند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =