اولین کارگاه برخط کانون استان ایلام در شهرستان ها کلید خورد

هم زمان با برگزاری 11کارگاه برخط کانون استان ایلام،اولین کارگاه برخط شهرستانی نیز در مرکز فرهنگی هنری دهلران گشایش یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام،  یازده‌ کارگاه تخصصی برخط از ۱۶ کارگاه پیشنهادی ایلام با به دست آوردن شرایط برگزاری و جذب اعضا وارد مرحله اجرایی شدند.
بر اساس این گزارش در این بین مرکز فرهنگی هنری شهرستان دهلران نیز با راه اندازی کارگاه داستان کوتاه، اولین کارگاه بر خط شهرستانی را در ایلام کلید زد و در صورتی که دیگر مراکز شهرستان ها نیز بخواهند با راه اندازی استودیو کارگاه برخط می توانند کارگاه برخط شهرستانی را در ایلام گسترش دهند اما در حال حاضر تمام کارگاهها به جز دهلران در استودیو مرکزی کانون استان به صورت متمرکز برگزار می شوند.در هفته جاری کارگاههای شعر ،داستان کوتاه،بازیگری،خودباوری،روابط مثبت ،عکاسی،سرود نمایش،قصه گویی،قصه گویی سنتی، اوریگامی با ارائه برنامه اجرایی فعالیت خود را آغاز کرده اند و در ساعت مشخصی که پیش از کارگاه به بچه ها اطلاع داده می شود برگزار می شوند.
در این کارگاههای بر خط امکان صحبت  مدرس صوتی تصویری آنلاین فراهم است و شرکت کنندگان نیز می توانند به صورت صوتی تصویری آنلاین پرسش ها و صحبت های خود را مطرح کنند.
این کارگاهها به غیر از روزهای جمعه در طول هفته به نوبت و در ساعات مشخص برگزار می شوند.

برای راه یابی و حضور در این کارگاهها کودکان ونوجوانان و مخاطبین می توانند با مراجعه به سایتkpf.ir و انتخاب نام استان ایلام، در این کارگاهها ثبت نام کنند.در این کارگاهها که با تدریس مربیان و مدرسان کانونی و هنرمندان و شاعران و نویسندگان مطرح و توانای ایلامی همراه است، قرار است به صورت دوره ای  هر رشته را به صورت تخصصی تدریس کنند.

براساس این گزارش:کارگاههای تخصصی شعر سرایی، نویسندگی ، مهارت های مثبت،قصه گویی ، پویا نمایی ،نجوم، نمایش، عکاسی، کاغذ و تا( اوریگامی ) و...در استان ایلام با استفاده از نیروهای توانمند ایلامی  به صورت مجازی برگزار می شوند .

عزیزانی که امکان حضور در مراکز را ندارند می توانند در کلاس های مجازی کانون در هر نقطه ای از استان که باشند ثبت نام کنند و از آموزش ها و کارگاههای عمومی و تخصصی  کانون بهره مند شوند.
فعالیت‌های تابستانی  سامانه 
مجازی کانون شامل انواع دوره‌های فرهنگی،ادبی،هنری و مهارت‌های زندگی است که در سه سطح دوره‌های بدون محدودیت زمانی،کارگاه‌های زنده مجازی انجمن‌های تخصصی و دوره‌های مهارت‌آموزی مراکز استانی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی kpf.ir و انتخاب گزینه استان ایلام خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.علاقه‌مندان به استفاده از این درگاه باید ابتدا به نشانیkpf.ir و از طریق پیوند: «عضو کانون شوید» فرم‌ ثبت‌نام را پرکنند و به‌صورت رایگان عضو کانون مجازی شوند.در این فرم بخشی از اطلاعات شخصی کودکان و نوجوانان مانند نام و نام خانوادگی، کدملی و... کاربر دریافت می‌شود و پس از ثبت‌نام، نام کاربری و رمز عبور علاوه بر نمایش در سایت به شماره همراه اعلام شده نیز پیامک خواهد شد.

فعالیت‌ها و کارگاه‌ها در دو سطح آفلاین و آن‌لاین ارایه می‌شود محتوای تهیه شده بخش آفلاین در ۷ موضوع و ۲ سطح به صورت فیلم و در فصل‌ها و نشست‌های جداگانه با نظارت معاونت فرهنگی کانون بارگذاری می‌شود که در حال حاضر یک سطح آن قابل بهره‌برداری است. اما در بخش برخط (آنلاین)، محتوا تصویری است و استاد یا مربی آموزش‌دهنده به‌صورت زنده در بستر این سایت با مخاطبان گفت‌وگو می‌کند و این بخش کاملا تعاملی است و نیاز به نصب هیچ پیام‌رسان دیگری ندارد.

عنوان و زمان ارایه دوره‌های برخط نیز به اعضای کانون و کاربران نمایش داده می‌شود و این اطلاعات در دوره‌های زمانی مشخص به‌روز رسانی خواهد شد.

در بخش آموزش‌های مجازی عنوان دوره‌های آموزشی و اطلاعاتی مانند مدت زمان دوره، تعداد نشست‌ها، تدریس‌کننده، مبلغ قابل پرداخت، ظرفیت باقی مانده دوره و... نمایش داده می‌شود و کاربر علاقه‌مند به ثبت‌نام پس از اضافه‌کردن این دوره به سبد خرید، نسبت به پرداخت آنلاین آن اقدام و از محتوای دوره بهره‌مند می‌شود.

متقاضیان عضویت در مراکز کانون از تابستان امسال علاوه بر خدمات مرتبط با امانت کتاب و استفاده از سالن‌های مطالعه، ۸ فعالیت کتاب محور رایگان مانند معرفی و نقد و بحث کتاب، روخوانی، آشنایی با مفاخر، مشاهیر، مشاغل و ویژگی‌های تاریخی و جغرافیای و اقوام سرزمین، آشنایی با قرآن و احادیث، مهارت‌های خوب شنیدن و خوب گفتن(قصه‌گویی) دریافت می‌کنند. همچنین با افزایش فعالیت‌ها و کارگاه‌های تابستانی از ۴۴ فعالیت به ۶۲ فعالیت علاقه‌مندان می‌توانند از دوره‌هایی مانند مهارت‌های ارتباطی و تمرین خوب زندگی کردن تا انواع زیر مجموعه‌های هنرهای تجسمی، نمایش و تئاتر، شعر و داستان نویسی، پویانمایی، قصه‌گویی (فن بیان، زبان بدن، پرورش و پردازش متن)، عکاسی، نجوم و رباتیک بهره ببرند.

بیست‌ودو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان به بچه‌های ایلامی خدمات فرهنگی، ادبی و هنری ارائه می‌دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =