کد خبر: 298806
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
بازدید 122
گرامی داشت دهه امامت و ولایت  درکانون لرستان

مراکز کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان سراسر استان همزمان با دهه امامت و ولایت، از عیدسعیدقربان تا عیدغدیر خم، برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی متنوعی را اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون لرستان، همزمان با دهه امامت و ولایت، ویژه برنامه های مختلفی از سوی مراکز کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان سراسر استان برگزار شد.
محمدجواد محمدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان ضمن گرامی داشت دهه امامت و ولایت و تبریک عیدسعیدغدیرخم گفت: مراکز کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان سراسر استان همزمان با این دهه، برنامه های متنوعی را در قالب های فرهنگی، هنری و ادبی  را به صورت مجازی و حضوری اجراکردند.
محمدی به اجرای برنامه ی «همای رحمت» اشاره کرد و بیان داشت: این برنامه توسط انجمن قصه گویی کانون لرستان برنامه ریزی شد و اعضای انجمن متشکل ازپنج مربی و پنج عضو(کودک ونوجوان) در طول دهه با موضوع ولایت وامامت و زندگی حضرت علی(ع) به اجرای قصه گویی پرداختند و هر روز یک قصه گویی در فضاهای مجازی منتشر شد.
وی اضافه کرد: مسابقه «غدیریه» برگرفته شده از کتاب نیایش درختان شامل گزیده ای ازنهج البلاغه، انتشارات کانون پرورش فکری برگزارشد و شرکت کنندگان با تکمیل پرسش نامه، آن را به اداره کل کانون ارسال و یا از طریق فضای مجازی ارسال می کنند.
مدیرکل کانون لرستان عنوان داشت: دلنوشته ها و شعرهایی با موضوع زندگی حضرت علی(ع) ، عید قربان و عید غدیر و دهه ولایت و امامت نیز توسط اعضا و مربیان سروده شده و در فضای مجازی منتشر شدند و شعر خوانی های لایو از سوی مربیان و اعضای  انجمن های ادبی خرم آباد، بروجرد و دورود به صورت زنده در فضای مجازی اجرا شدند.
معرفی وقایع و ایام، معرفی سرزمین ولایت و امامت، معرفی شخصیت امیرالمومنین(ع)، معرفی کتاب های با موضوع آشنایی با زندگی حضرت علی(ع) و واقعه غدیر از دیگربرنامه های بود که در مراکز کانون در سراسر استان انجام شد.
مدیرکل کانون لرستان با اشاره به فعالیت کتابخوانی( کتاب: یک حدیث یک حکایت) اظهار داشت: نیایش درختان شامل گزیده از نهج  البلاغه – فریاد کوه «علی (ع)»-  نماز عشق از زندگی حضرت علی(ع) – یک سبد اندیشه های سبز شامل احادیثی از ائمه – ماه درچاه – زندگانی حضرت علی (ع) – یک حدیث یک حکایت عناوین کتاب هایی است که در این دهه به اعضای کانون معرفی شده اند.
محمدی گفت: در بخش هنری اعضای مراکز کانون در سراسر استان آثار ارزشمندی را  ترسیم کردند که در گروه های مختلف به اشتراک گذاشته شد و نشریه نگاری( الکترونیکی و حضوری«کاغذی» ) با موضوع دهه امامت و ولایت و  نیز از دیگربرنامه های کانون لرستان بود.
وی در پایان افزود: 26 مرکز ثابت، سیار وپستی کانون پرورش فکری لرستان، بیش از 62 کارگاه فرهنگی، هنری، ادبی ، علمی و... را با محوریت «مهارت های زندگی» انجام می دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =