شخصیت امام علی ( ع) محور یک هفته فعالیت مراکز کانون ایلام شد

پرداختن به غدیر و شخصیت امام علی ( ع) در مراکز کانون ایلام تولید آثار نقاشی،سرود،خوشنویسی،قصه گویی را با این موضوع به صورت مجازی در پی داشت.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام ،به مناسبت عید غدیر خم در ویژه برنامه هایی  که به صورت مجازی در مراکز کانون استان برگزار شد در این برنامه ها که تولید آثار موسیقی،شعر ،متن ادبی،نقاشی،خوشنویسی و قصه گویی را  از طرف مربیان و اعضای کانون به دنبال داشت  ضمن ایجاد فضایی شاد و پرنشاط در گروههای مجازی با استفاده از شیوه های فرهنگی ادبی هنری به معرفی شخصیت امام علی «ع »و زوایای مختلف غدیر خم پرداخته شد و مربیان برای اعضا از این روز ماندگار در تاریخ اسلام سخن گفتند.
 در کنار این برنامه ها کتاب هایی نیز با موضوع غدیر و امام علی «ع»نیز به بچه ها معرفی شد در تعدادی از مراکز همچنین بچه ها غدیر خم را با استفاده از نقاشی های کودکانه به تصویر کشیدند و دل نوشته هایشان را برای امام اولشان نوشتند.
در همین راستا مدیر کل کانون استان نیز در پیامی ویژه این مناسبت مهم را به مخاطبین و کارکنان کانون تبریک گفت.
دربخشی از این پیام آمده است: غدیر عید تولد دوباره ی اسلام و سپردن چراغ ولایت به شایستگان است ولایت امتی که به خاطرش بتوانی سکوت کنی،صبوری کنی و تلخی تنهایی را به جان بخری تا اهداف بلندش به ثمر ه اش نزدیک شود.غدیر عید است چرا که اسلام تکیه گاهی برای تداوم و مسیری برای اطمینان به آینده را در این روز می یابد.شادی است چرا که تولد دوباره ی اسلام است و دلخوشی است چرا که روز به روز با چراغ ولایت مسیر امت اسلام روشن تر از پیش می شود.
توجه به مناسبت ها در فعالیت های مراکز فرهنگی هنری کانون استان ایلام جایگاه ثابتی داشته و مراکز بر اساس مناسبت های مختلف ویژه برنامه هایی را علاوه بر فعالیت های ثابت خود برگزار می کنند.
بیست‌ودو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان به بچه‌های ایلامی خدمات فرهنگی، ادبی و هنری ارائه می‌دهند که باشیوع کرونا و خانه‌نشینی کودکان ونوجوانان این فعالیت‌ها تا زمان رفتن کرونا و بازگشت به حالت عادی به صورت مجازی انجام می‌گیرند.

(نقاشی از مبینا بسطامی عضو مرکز شماره یک کانون ایلام)

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =