تجهیز کتاب‌خانه‌های کانون پرورش فکری مازندران با  9هزار جلد کتاب کودک ونوجوان

مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به طرح «تمیم» از تجهیز کتاب‌خانه‌های مراکز فرهنگی هنری کانون استان به بیش از 9 هزار جلد کتاب تخصصی حوزه کودک ونوجوان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، محمد علی یزدان‌شناس با اعلام این خبر گفت: طرح « تمیم » یا تامین محتوای یک‌پارچه مراکز کانون پرورش فکری؛ طرحی است که از سوی مدیر عامل این نهاد فرهنگی برای به‌روز رسانی کتاب‌خانه مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور و حمایت از آثار ناشران حوزه کودک ونوجوان شکل گرفته و در آن مراکز کانون به کتاب‌ها و دیگر  محصولات دیداری و شنیداری مجهز می شوند. 

مدیر کل کانون مازندران افزود: کانون با خرید این‌کتاب‌ها از ۲۵ ناشر فعال ‌حوزه‌ کودک و نوجوان تلاش نمود تا کودکان و نوجوانان عضو مراکز فرهنگی‌هنری در تابستان امسال بتوانند علاوه بر کتاب‌های کانون، آثار جدید دیگر ناشران کتاب را نیز مطالعه نمایند.

وی اظهار داشت: در همین راستا 9160 جلد کتاب ناشر مطرح حوزه‌ کودک و نوجوان و بازی و سرگرمی در قالب طرح تمیم به قفسه کتاب‌خانه‌های کانون در سراسر استان مازندران  اختصاص یافت.

او گفت: از مجموع نه‌هزار و 160 جلد کتاب،  60 جلد کتاب صوتی (کتاب آوا) ، 24 جلد نشریه رشد روشن‌ و 50 عنوان کتاب بریل،  ویژه افراد ناشنوا و نابینا و کم توان در نظر گرفته شد و در مراکز فرهنگی هنری استان توزیع شد.

یزدان شناس این را هم اضافه کرد علاوه بر کتاب، مجموعه‌ای از اسباب‌بازی و  سرگرمی به تعداد 33 عدد به مراکز فرهنگی‌هنری ارسال ‌شد که  در دیگر  فصول سال  استمرا خواهد داشت.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران ضمن قدردانی از نگاه متعالی مدیر عامل؛ هدف از اجرای این طرح را تجهیز مراکز کانون به تازه‌ترین آثار حوزه‌ نشر کتاب کودک و نوجوان و حمایت از ناشرانی که نسبت به نشر آثار مناسب و فاخر  برای مخاطبان کودک و نوجوان اقدام می نمایند عنوان کرد.

این مسوول فرهنگی خاطر نشان ساخت: کتاب و کتاب‌خوانی، محوری ترین فعالیت کانون است و مابقی فعالیت‌های کانون در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ادبی با محوریت کتاب در مراکز کانون و توسط مربیان متخصص انجام می شود و بر همین اساس کانون علاوه بر اینکه خود مرجع رسمی انتشارات کودک ونوجوان است از دیگر انتشارات موفق برای تامین کتب مورد نظر بهره می‌برد .

گفتنی است: اجرای طرح تمیم از بهار ۱۳۹۹ در کانون پروش فکری  آغاز و کتاب‌های برگزیده جایزه‌ «کتاب ماه و سال کودک و نوجوان» کانون، خریدار.ی و به کتابخانه ‌های کانون سراسر کشور ارسال شده‌است.

گزارش تصویری را اینجا ببینید 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =