فراخوان نخستین مهرواره فصلی شعر آیینی با عنوان «اشک ماه» ویژه تابستان ۱۳۹۹

علیرضا نوری مدیر کل کانون استان از فراخوان نخستین مهرواره فصلی شعر آیینی با عنوان «اشک ماه» ویژه تابستان ۱۳۹۹ از سوی انجمن شاعران نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد .

انجمن شاعران نوجوان کانون در ادامه‌ی سیاست‌های کلی کانون مبنی بر آسیب‌زا بودن برنامه‌های رقابتی، می‌کوشد تا نوجوانان را به تعامل، دوستی، همبستگی و مشارکت در فعالیت‌ها تشویق کند. بر همین اساس در آستانه‌ی ماه محرم و آئین‌های سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع)، نخستین مهرواره فصلی شعر با عنوان «اشک ماه» با محوریت شخصیت حضرت امام حسین (ع)، واقعه عاشورا و دیگر موضوع‌های مرتبط با ماه محرم، برگزار می‌شود. 

این مهرواره با هدف پاس‌داشت فرهنگ ارزشمند عاشورا، آشنایی بیشتر اعضای انجمن‌های شعر کانون در سراسر کشور با فرهنگ غنی عاشورا و تقویت هویت دینی و مذهبی، شناسایی، استعدادیابی و قدردانی از نوجوانان شاعر در زمینه آثار مرتبط با عاشورا و انگیزه‌بخشی و تشویق اعضا برای سرودن آثار تازه در حوزه ادبیات عاشورایی برگزار خواهد شد. 

لازم بذکر است که نخستین مهرواره فصلی شعر «اشک ماه» برای دو گروه سنی ( 14 تا 18 سال) و ( 18 تا 22 سال ) در قالب های شعر کلاسیک و آزاد ( نیمایی ، سپید ) برگزار می شود و علاقه‌مندان تا ۳۱ شهریور فرصت دارند تا آثار خود را به این رویداد ارسال کنند. 

شرکت‌کنندگان می‌توانند در نهایت ۳ اثر را در قالب فایل word با فونت B.nazanin۱۴ به صندوق الکترونیکی مهرواره به نشانی mehrvareh.adabi@kpf.ir ارسال کنند. 

زمان اعلام نتایج نهایی ۱۷ مهر ۱۳۹۹ مصادف با اربعین حسینی خواهد بود و در صورتی که آثار ارسالی به حدنصاب انتشار کتاب برسد در قالب مجموعه‌ای منتشر می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =