اعلام برنامه های فرهنگی وهنری کانون استان تهران در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان

 مدیر کل کانون استان تهران گفت :ویژه برنامه های ادبی، فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری استان تهران با عنوان "به تو از دور سلام"  با شرایط خاص محرم امسال اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران فاطمه تنهایی مدیر کل کانون استان تهران با اعلام ویژه برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی  گرامیداشت ایام شهادت سید وسالار شهیدان ابا عبدا... الحسین (ع) افزود: واحد آفرینش های ادبی استان تهران، یادواره شعرعاشورایی را همزمان با نکوداشت روز شعر و ادب فارسی برگزار می کند. در این طرح ویژه نامه بر بیرق سرخ تاریخ متشکل از اشعارعاشورایی شاعران کهن و شاعران امروز، شامل ۱۴ اثر عاشورایی جهت خوشخوانی در اختیارعلاقه مندان قرار می گیرد و زمینه آشنایی  بیشتر مخاطبان را با حماسه و اشعار عاشورایی فراهم می کند. وی افزود: اعضا و مربیان می توانند در صورت تمایل این اشعار را خوانده و شعرخوانی خود را در قالب فایل تصویری و کلیپ برای آفرینش های ادبی استان ارسال کنند وآثار منتخب در فضای مجازی به کانون استان تهران منتشر خواهد شد.

مدیر کل کانون استان تهران با تبیین برنامه های واحد فرهنگی به عنوان کار ویژه مراکز استان تهران در این ایام تصریح کرد، معرفی کتابها و شخصیت هایی با محوریت واقعه عاشورا و امام حسین(ع) و یارانش تحت عنوان "از عاشورا تا اربعین" در قالب  ویدئوهای یک دقیقه ای  درصفحات مجازی مراکز کانون استان تهران قرار می گیرد.

وی افزود: پویش عکاسی با عنوان "به تو از دور سلام" با هدف پاسداشت و زنده نگه داشتن فرهنگ و ارزش های عاشورایی باتوجه به شرایط خاص برگزاری مراسم عزاداری وشیوع بیماری کرونا  امسال  در نظر گرفته شده است با همکاری انجمن عکاسان کانون استان تهران از دهه اول محرم آغاز و تا ۳۱ شهریور ادامه دارد.

فاطمه تنهایی با تاکید بر وظیفه فرهنگسازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در معرفی قیام عاشورا، گفت: تهیه  و ساخت رادیو اینترنتی(پادکست) "به تو از دور سلام"  نتیجه کار گروهی همه بخش های کانون استان تهران است،که در بخش های مختلف تهیه شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =