وبینار تخصصی اهمیت محیط زیست، تالاب و پسماند برگزار شد

در راستای راه‌اندازی انجمن محیط زیست کانون خراسان جنوبی وبینار تخصصی اهمیت محیط زیست،تالاب و پسماند ویژه‌ی مربیان مسئول مراکز کانون خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون خراسان جنوبی، در راستای راه‌اندازی اولین انجمن محیط زیست کانون خراسان جنوبی و با هدف آشنایی بیشتر مربیان کانون استان با دغدغه‌های زیست محیطی، وبینارتخصصی اهمیت محیط زیست،  پسماند و تالاب با  حضور طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان، حسن اکبری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، فعالان محیط زیست ،کارشناسان و مربیان مسئول مراکز کانون استان هم‌زمان با ۱۱ شهریورماه ۱۳۹۹ به مرحله اجرا درآمد.

طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان در ابتدای این نشست ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (علیه السلام) حفظ محیط زیست و گفتمان سازی اهمیت محیط زیست را از دغدغه های مربیان کانون در سطح استان یاد کرد و گفت: با رویکرد اهمیت حفظ محیط زیست در استان برنامه‌های متعدد کاربردی در طول سال در مراکز کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان پیش بینی و اجرا می شود.

وی افزود: انتشارات کانون کتاب‌های مختلفی با موضوع حفظ محیط زیست منتشر می کند که علاوه بر معرفی این کتاب‌ها به شیوه‌های مختلف به مخاطبان، به صورت امانت در دسترس کودکان ونوجوانان هم قرار می گیرد.

مدیر کل کانون استان افزود: همه ساله در هفته ملی کودک یک روز با عناوین مختلف با موضوع محیط زیست نامگذاری می شود که با مشارکت این اداره کل،  اداره کل حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه‌های اجرایی ویژه برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی در سطح استان برگزار می شود.

حمیدی ادامه داد: هم چنین هر ساله مسابقات مختلف هنری در سطح استانی، ملی و بین المللی با موضوع اهمیت محیط زیست برگزار می شود که زمینه حضور کودکان ونجوانان عضو مراکز کانون در این روزدادهای هنری  توسط کانون فراهم می شود که در این خصوص نیز شاهد درخشش کودکان ونوجوانان هنرمند استان هستیم.

وی با اشاره به شعار «آینده را باید ساخت » در کانون گفت: تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت‌های خوبی که در کانون وجود دارد با هدف تربیت نسلی مومن، انقلابی و در تراز جمهوری اسلامی، کودکان ونوجوانان استان با اهمیت مساله محیط زیست و همچنین توجه بیشتر به نعمت‌های خدادادی بیشتر از هر زمانی آشنا شوند. وی ابراز امیدواری نمود که در آینده‌ای نزدیک و با بهره‌مندی از نشست‌های علمی  با حضور کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست و فعالان محیط زیست در استان اولین انجمن محیط زیست نوجوان در کانون خراسان جنوبی فعالیت خود را آغاز کند.

در ادامه این نشست حسن اکبری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان نیز طی سخنانی به تشریح اهمیت حفاظت از محیط زیست پرداخت و ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه کانون در خصوص اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی با موضوع حفاظت از محیط زیست به مربیان کانون توصیه کرد: با توجه به آموزه‌های دینی و نقشی که مربیان در تربیت کودکان ونوجوانان دارند، تغییر رفتار در حوزه حفاظت از محیط زیست را در کودکان ونوجوانان نهادینه کنیم چرا که ترویج حفاظت از منابع خدادادی در محیط زیست و آشنا کردن کودکان از سنین پایین با این موضوع مهم و تاثیر گذار است. 

گفتنی است در این نشست که با حضور اربابی مدیر عامل شرکت ایمن پویش و ریحانه رحیم آبادی مدیر انجمن حامیان طبیعت شرق و از فعالان محیط زیست در استان برگزار شد در خصوص جاذبه های گردشگری طبیعی استان به ویژه تالاب کجی نمکزار نهبندان و هم چنین نحوه ی رفتار و آموزش غیر مستقیم حفاظت از محیط زیست  به کودکان و نوجوانان با توجه به الگو های رفتاری توضیحاتی ارایه شد.

گفتنی است پیش از این به منظور همکاری و مشارکت در اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و آموزشی با موضوع حفاظت از محیط زیست، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کانون پرورش فکری و اداره کل حفاظت محیط زیست استان منعقد و بر همین اساس در آینده‌ای نزدیک اولین انجمن محیط زیست نوجوانان در کانون استان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =