اعلام آثار برگزیده و شایسته تقدیر فراخوان قصه گویی «نخل ها ایستاده اند»

کودکان و نوجوانان هرمزگانی، با شرکت در فراخوان قصه گویی «نخل ها ایستاده اند» ارادت خود به سید الشهدا و یاران وفادارش ابراز داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان طیّ بیانیه هیئت داوران اسامی قصه گویان برگزیده و شایسته تقدیر فراخوان نخل ها ایستاده اند اعلام گردید.  

به گفته الهام اشرافی جاسکی نماینده انجمن قصه گویی شاخه استان هرمزگان، ۴۶ اثر قابل قبول طبق شاخص های فراخوان به دبیرخانه رسید

وی افزود: نخل ها ایستاده اند عنوان فراخوان قصه گویی بود که کودکان و نوجوانان۶ تا ۱۸ سالِ علاقمند به قصه گویی می توانستند، فیلم قصه گویی خود را با موضوع قصه های امام حسین، یاران وفادارش و حضور اهلبیت امام درقیام کربلا را  به دبیرخانه انجمن قصه گویی ارسال نمایند.

در بخشی از بیانیه هیئت داورانِ این فراخوان که متشکل از کلثوم رییسی، ماه بی بی صفری پور و عفت تفضلی می باشد؛ چنین آمده است: قصه و قصه گویی قدمتی طولانی در این سرزمین دارد و علی رغم تحولات بزرگ جامعه و تغییر ساختارهای خانواده و اجتماع، پا برجا مانده و به زندگی خود ادامه می دهد.  

فراخوان قصه گویی «نخل ها ایستاده اند» با هدف توسعه و ترویج قصه گویی؛ کشف و پرورش استعدادهای قصه گویی و تعمیق باورهای دینی به شیوه ای هنرمندانه برگزار شد.  

هیات داوران، ضمن تشکر از حضور پرشور حسینی اعضا، استفاده از لحن و بیان مناسب را، یکی ازنکات مثبت درقصه ها بیان کرد. با توجه به این که این فعالیت در مراکز کانون پرورش فکری به عنوان یکی از فعالیت های اصلی است؛ انتظار می رود نکات ذیل مد نظر قرار گیرد:

1– قصه گویی فعالیتی است که بیشترین بار اجرایی آن بر دوش کلام و گفتار است؛ بنابراین تاثیر تنفس دیافراگمی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. مناسب اعضا تنفس دیافراگمی را تمرین نمایند.

۲-مربیان ارجمند استفاده مناسب از زبان بدن را ویژه تر بااعضای خود تمرین نمایند.

۳- پرهیز از بیان صحنه های خشونت آمیز و تلطیف هرچه بیشتر قصه ها انتظار می رود.

۴- فضا سازی به منظور ورود به قصه مخاطب را آماده می­ کند تا با توجه بیشتری به قصه گوش بدهد و خروج مناسب از قصه فرصت مرور دوباره قصه و ثبت آن در ذهن مخاطب را فراهم می کند. لذا قصه گویان محترم به این مهم توجه نمایند.

۵- پرداخت قصه ها و درونی کردن قصه را هیئت داوران به قصه گویان عزیز توصیه می نمایند.

برگزیدگان و شایستگان تقدیر فراخوان استانی «نخل ها ایستاده اند» به ترتیب حروف الفبا:


*  نوباوه  

 مدیسا رنجبر مرکز میناب


* نوخوان / نونهال 

تبسم آسماندره مرکزسیریک

 فاطمه شیردل مجتمع آفرینش بندرعباس

امیرحسین کبابخواه مرکزشماره دو بندرعباس

*شایسته تقدیر

 مها پادگانه مرکز سیریک

ریحانه رحمانی مرکز میناب 

سیده زهرا موسوی مرکز دو بندرعباس 


 *نونگاه 

فاطمه قاسمی مرکز میناب

 یسنا اسپید کانون فراگیر بندرعباس

*شایسته تقدیر

 نگار احترامی  مرکز چهار بندرعباس 

فاطمه معتمدی فرد مرکز جاسک 


*نوجوان 

مهدیه پورفرد علیزاده مرکز میناب 

روشندل بی نظیر مرادی کانون فراگیر بندرعباس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =