عکاسی آیینی محور تازه ترین نشست انجمن  عکس کانون ایلام شد

انجمن عکس کانون ایلام با حضور حبیب نجفی دهکردی به بررسی عکاسی آیینی پرداخت

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام، تازه ترین نشست تخصصی انجمن عکاسی کانون استان ایلام به صورت مجازی باحضور حبیب نجفی دهکردی  هنرمند و مدرس عکاسی  به مفهوم و اصول فنی و محتوایی عکاسی آیینی پرداخت.در این نشست که مربیان هنری،کودکان ونوجوانان عضو کانون و مسئولین نیز حضور داشتند،حبیب نجفی با طرح این پرسش که  در عکاسی آیینی علاوه بر انتقال مفاهیم و عواطف چه چیزهایی باعث جذابیت عکس برای مردم و مخاطب می شود؟ گفت:در عکاسی مستند اگر زمان مناسبی در مکان مناسبی باشید و کمی هم شانس چاشنی کار عکاس شود نور محیط می تواند بسیار موثر باشد. اما معمولا ما امکان و یا فرصت نورپردازی را در عکاسی آیینی نداریم.
به اعتقاد حبیب نجفی دهکردی  عکاسان حرفه ای با دانش و تحقیقی که دارند در مورد مکان ، زمان ، شرایط جوی و ... با پیش بینی و آگاهی زاویه استقرار و مکان و فضا را انتخاب می کنند و منتظر ثبت و یا شکار لحظه ناب می شوند. گاهی هم دیده شده دوستان عکاس یک قاب را از قبل در محیط بسته اند و منتظر حضور سوزه مناسب میشوند و تا اون عکسی که مد نظرشان هست نگیرند جابه جا نمی شوند.

در این نشست تعدادی از عکس های بچه ها نقد و بررسی شد و در کنارآن به اصول عکاسی پرداخته شد.

بیست‌ودو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان به بچه‌های ایلامی خدمات فرهنگی، ادبی و هنری ارائه می‌دهند که باشیوع کرونا و خانه‌نشینی کودکان ونوجوانان این فعالیت‌ها تا زمان رفتن کرونا و بازگشت به حالت عادی به صورت مجازی انجام می‌گیرند.  قرار است به زودی فعالیت های حضوری این مراکز نیز با رعایت نکات بهداشت و سلامت از سر گرفته شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =