پیوند شمال و جنوب ایران در هفته فرهنگی

مدیران کل کانون دو استان مازندران و بوشهر در گفتگویی، بر همکاری‌ و مبادلات فرهنگی میان دو استان شمالی و جنوبی ایران در حوزه کودک و نوجوان تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره ‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران ، محمد علی یزدان شناس مدیرکل کانون مازندران و سمیه رسولی مدیرکل کانون بوشهر در گفتگویی، بر همکاری‌ و مبادلات فرهنگی میان دو استان شمالی و جنوبی ایران در حوزه کودک و نوجوان و برگزاری "هفته فرهنگی" تاکید کردند.
بر این اساس، هفته فرهنگی با محتوای معرفی سرزمین؛ تبادل قصه‌ها و افسانه‌ها ؛ معرفی شخصیت‌های تاثیر گذار و تاریخی ؛ معرفی و آموزش صنایع دستی؛ برگزاری اردوهای مجازی؛ نشست‌های ادبی مشترک و... برگزار خواهد شد که با توجه به بعد مسافت بین دو استان و همچنین شیوع ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری‌های اجتماعی از ظرفیت فضای مجازی برای تحقق این امر استفاده خواهد شد.
در این نشست هر دو مدیر کل اظهار داشتند : "هفته فرهنگی فرصتی است برای معرفی بیشتر و بهتر دو استان به کودکان و نوجوانانی که در این استان‌ها زندگی می‌کنند و می تواند زمینه ساز تبادل ذخیره‌ها و داشته های فرهنگی هنری و ادبی شمال و جنوب ایران باشد ."
دو طرف همچنین گفتند: "این اتفاق فرهنگی می‌تواند بستری برای توسعه و گسترش مناسبات و همکاری‌های فرهنگی و دوستانه بین دو استان ایجاد کند."
شایان ذکر است تاریخ دقیق برگزاری این هفته فرهنگی به زودی اعلام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =