عضو نوجوان کانون گلستان، به بخش رقابتی چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت

اثر عضو نوجوان و هنرمند مجتمع فرهنگی هنری کانون گرگان به بخش رقابتی چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران راه یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، هیات انتخاب چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران، از میان ۴۰۳ اثر رسیده به دبیرخانه ۳۶ فیلم را برای رقابت در بخش پایانی معرفی کرد که در میان آن‌ها ۱۳ فیلم و یک ایده از آثار اعضای نوجوان کانون به چشم می‌خورد.

بر اساس این گزارش فیلم «کرونا دم در خانه در کمین است» ساخته‌ی «ریحانه تاتاری عضو مرکز مجتمع فرهنگی هنری کانون گرگان» در میان آثار راه‌یافته به بخش رقابتی چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان قرار گرفت.

در همین حال پویانمایی «قرمز زرد سبز» اثر زهرا محمودی‌بنه و «زمین» ساخته‌ی سعید حسن‌پور هر دو از مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دلگشا و فیلم پویانمایی «ادب‌خانه» به کارگردانی ابوالفضل اسحق‌زاده از مرکز شماره ۲ چالوس در استان مازندران به بخش رقابتی این رویداد راه پیدا کردند.

هم‌چنین هیات انتخاب چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان فیلم «جشن خوشه‌های تاک» ساخته‌ی بهاران آقایی، «جادوی خواندنی» اثر یوکابد رحمانی از مرکز شماره یک کانون تاکستان در استان قزوین و «فضای زندگی» به کارگردانی ایلیا رمضانی عضو کانون بوشهر را نیز به عنوان آثار راه‌یافته معرفی کرد.

از مراکز کانون در استان خراسان رضوی نیز فیلم‌های «دوری و دوستی» اثر فاطمه اسماعیلی از مرکز شماره ۲ کانون گناباد، «هم‌بازی» به کارگردانی ثمینا شعفی از مرکز ۷ مشهد، «ملاقه افسرده» اثر امیرعباس خالصی‌فر و «طلب باران» از سمیرا عبادی‌فر هردو از مرکز کانون جغتای به‌عنوان آثار راه‌یافته به بخش رقابتی از سوی هیات انتخاب معرفی شدند.

هم‌چنین فیلم «رکاب» و «آخرین برگی که افتاد» به ترتیب به کارگردانی آوا گواشیری و آیناز افزاری هر دو از اعضای مرکز فرهنگی‌هنری کانون رفسنجان در استان کرمان نیز در میان راه‌یافته‌گان قرار گرفته است.

در عین حال در بخش ایده‌ها نیز «صدای رهایی» اثر مائده‌سادات آب‌سردی عضو نوجوان مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایوان‌کی در استان سمنان در بخش ایده مهمان پذیرفته شد.

چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران از سوی بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران و با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شهرداری اصفهان و شبکه امید، هم‌زمان با سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به صورت مجازی، از ۲۷ مهر تا ۱ آبان ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =