اعلام آثار برگزیده و شایسته تقدیر فراخوان قصه گوئی اربعین حسینی، دفاع مقدّس وآزاد

کودکان، نوجوانان و بزرگسالان ازسراسراستان هرمزگان و دیگر استان های کشور با شرکت در فراخوان قصه گوئی دفاع مقدّس میثاق خود را با آرمان های شهدا، امام شهدا و پاسداشت ارزش ها، هنرمندانه به نمایش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان؛ طی بیانیه هیات داوران اسامی قصّه گویان برگزیده و شایسته تقدیر فراخوان قصه گوئی دفاع مقدّس اعلام گردید.

به گفته الهام اشرافی جاسکی نماینده انجمن قصّه گوئی شاخه استان هرمزگان بیش از۱۰۰ اثر قابل قبول طبق شاخص های فراخوان به دبیرخانه رسید.

وی افزود:کودکان، نوجوانان و بزرگسالان علاقمند به قصّه گوئی می توانستند آثار قصّه گوئی خود را در دو قالب ویدئو یا پادکست با موضوع اربعین حسینی، دفاع مقدس و آزاد به دبیرخانه انجمن قصه گوئی ارسال نمایند.

دربخشی از بیانیه هیات داورانِ  فراخوان بخش ویدئو قصه متشکّل از الهام اشرافی جاسکی، آسیه غلام حضرت حجّت و فاطمه رشید و در بخش داوران پادکستِ قصّه مرضیه فیروزی، خاتون سعدینی گروکی و نجوا آزاد می باشد، چنین آمده است:

اینک که با یاری ایزد منّان، و با استقبال هنرمندان خوش ذوق وتوانا از استان هرمزگان و سایر استان ها از جمله استان تهران، خوزستان و ... فراخوان قصه گویی مجازی استانی با موضوع اربعین حسینی، دفاع مقدس و آزاد توسط انجمن قصه گوئی اداره کلّ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان با هدف فراهم آوردن زمینه مناسب جهت ترویج و تقویت قصه گویی و به منظور تبیین پیام قیام‌ امام حسین علیه السلام و ارزش های دفاع مقدّس، برگزار نموده است، به فال نیک گرفته و در ارتباط با برگزاری این فراخوان نکاتی را به شرح ذیل به استحضار می رساند :

_اختتامیه این فراخوان به منزله پایان آن نیست؛ بلکه طلوعی دوباره برای آغاز فردا هاست. پس، از تمامی شرکت کنندگان استدعا داریم ما را در راهی که درپیش داریم همراهی نمایند.

_ باتوجه به برگزاری فراخوان در دو قالب ویدئو و پادکست با لحاظ این مطالب هیات داوران در مسیر انتخاب آثار برگزیده قصه های ارسالی بر مبنای مولّفه های قصه گویی، شرکت کنندگان در هر دو بخش را به رعایت نکات مشترک درذیل دعوت می نماید:

*انتخاب قصه مناسب

*پرداخت قصه

*استفاده از لحن وبیان مناسب

*توجه بیشتربه معیارهای قصه های مذهبی _آئینی

*درقصه های مذهبی لزوم استفاده از منابع  معتبر

و نکات خاصّ بخش قصّه ویدئوئی:

*استفاده اززبان بدن

و نکات خاصّ بخش پادکست قصّه:

*استفاده از آرم پادکست

*استفاده از افکت ها و موسیقی مناسب.

با لحاظ مواردفوق الذّکر، هیئت داوران امتیاز دهی نموده است.

هیات داوران از همه قصه گویان توانمند درخواست می نماید برای ارتقاء آثار، تلاش و اهتمام لازم را مبذول نموده و به مطالعه و آموزش بیش از پیش قصه گویی درقالب های مورد علاقه مبادرت ورزند تاشاهد ارتقا کیفی بیش از پیش  قصه گوئی باشیم.

هیات داوران با مطالعه و ارزیابی دقیق، دربخش قصه های ویدئوئی ۱۱ اثرحائز امتیاز لازم و برگزیده و ۴ اثر شایسته تقدیر، و در بخش پادکستِ قصه ۶ اثر  حائز امتیاز لازم و برگزیده و ۱ اثر را شایسته تقدیر تشخیص دادند.

در پایان هیات داوران از مدیر کلّ محترم، کارشناس مسئول فرهنگی و دست اندرکاران برگزاری این رویداد فرهنگی و ارزشی، تمام قصه گویان‌ کودک، نوجوان، بزرگسالان و همه علاقمندان به قصه گوئی از استان هرمزگان و سایراستان ها که با ارسال آثارشان در روشن نگه داشتن چراغ قصه و قصه گویی سهم بزرگی دارند تشکر می نماید.

هیات داوران:

ناظرداوران عفّت تفضّلی

هیات داوران بخش قصه های ویدئوئی:

الهام اشرافی جاسکی

آسیه حجّت

فاطمه رشید

هیات ‌داوران بخش پادکستِ قصه:

خاتون سعدینی گروکی

مرضیه فیروزی

نجوا آزاد

*******

اسامی برگزیدگان وشایسته تقدیربخش قصه های ویدئوئی:

+۴نوباوه

مدیسا رنجبری کلودنگ کتاب میناب

+۷نوخوان

مهدینا خاکی نهادمجتمع آفرینش بندرعبّاس

مهسا شریفی مرکزابوموسی

شایسته حلیا نوروز زاده مرکزجاسک

+۹نونهال

فاطمه شیردل مجتمع آفرینش بندرعبّاس

مها پادگانه مرکزسیریک

شایسته ماریا ذاکری کلودنگ کتاب کتاب میناب

+۱۲نونگاه

امیرعلی مزین مرکزمیناب

فاطمه معتمدی فر مرکزجاسک

شایسته آیلین کامکار مرکز

حاجی آباد

+۱۴ نوجوان

محمدامین سالاری مرکز میناب

فاطمه صالح زاده مرکزقشم

شایسته تقدیر

 فاطمه شیهی زاده مرکزجاسک

بخش مادر بزرگ و پدربزرگ ها:

آسیه صادقی کلودنگ کتاب میناب

بخش ویژه:

آسیه رحمتی قصه گوی دفاع مقدس از خوزستان

اسامی برگزیدگان وشایسته تقدیربخش پادکست قصه گویی:

۷+ نوخوان

فاطمه حسین پور مجتمع آفرینش بندرعباس

۹+  نونهال

محمد جواد صحرا نشین مرکز جاسک

شایسته تقدیر

النا اسدی مجتمع آفرینش بندرعباس

۱۲+نونگاه

صفا افشاری مرکز بستک

۱۴+نوجوان

فاطمه شیهی زاده مرکزجاسک

بزرگسال

آسیه غلام حضرت حجّت مرکز۳ بندرعبّاس

شادی آزاد بشمنی مجتمع آفرینش بندرعباس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =