پاییز پر بار کانون هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان؛ نظر به استقبال گسترده مخاطبان و مشارکت گسترده مربیان فرهنگی، هنری و ادبی مراکز فرهنگی‌هنری و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان از کارگاه‌های آموزشی مجازی در سامانه‌ی hormozgan.kpf.ir، دوره‌های برخط کانون هرمزگان در حال برگزاری است.

به گفته پروین پشتکوهی مدیر کل کانون هرمزگان  از روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه که که نخستین کارگاه پاییز کانون هرمزگان برگزار شد؛ ۲۵ کارگاه استان تشکیل شده است.

مدیر کل کانون هرمزگان در همین راستا افزود با توجه به تقاضای مخاطبین دوره های جدید تعریف شده است و تا هفته آینده با نام نویسی مخاطبان جدید تعداد کارگاه های بر خط استان افزایش خواهد یافت.

پشتکوهی با اشاره به تبلیغات گسترده کانون در فضای مجازی افزود: ما معتقدیم که در این موقعیت رسالت کانون پرورش فکری بسیار خطیر است و برای برون رفت از فضای کرونایی می بایست جهادی عمل کرد.

مدیر کل کانون هرمزگان ضمن تقدیر از همت بلند مربیان و کارشناسان استان افزود: طی هفته های گذشته مربیان استان با شرکت در چهار دوره آموزشی شامل " فن بیان در کارگاه های مجازی" ، "ویژگی های تدریس آموزش های برخط"، "راهنمای استفاده از سامانه وب کنفرانس کانون" و  "تهدیدها و فرصت های فضای مجازی" دانش  خود را در حوزه فضای مجازی ارتقا بخشیدند.

وی با اشاره به برگزاری نشست تخصصی سواد رسانه ای ویژه والدین و مربیان در هفته های گذشته افزود: به دنبال آن هستیم تا با شناخت بیشتر و علمی تر از تهدیدهای فضای مجازی فرصت طلایی بسازیم.

مدیر کل کانون هرمزگان با اشاره به اهداف معاونت فرهنگی در راستای عدالت فرهنگی و توجه به کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه از برگزاری کارگاه آنلاین قصه گویی(با زبان اشاره) با حضور طلعت کمال زاده مدرس زبان اشاره و قصه گوی نوزدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی خبر داد. 

بر اساس این گزارش در بخش قصه گویی فاطمه غفاری سروستانی قصه گوی کشوری استان با برگزاری دو کارگاه شعر و قصه کودکان نوخوان را با لذت شعر و قصه آشنا می کند.

در همین شاخه عفت تفضلی قصه گوی بین المللی در کارگاه قصه گویی شیوه های قصه گویی با ابزار را به نوجوانان می آموزد.

دو کارگاه شعر وقصه نوباوه با حضور آناهیتا محلفی برگزیده چندین دوره جشنواره کشوری ویژه اعضای ۴ تا ۶ سال برگزار می شود.

سمیه اسلامی مربی هنری و عروسک ساز استان در دو کارگاه عروسک سازی خلاق شیوه های ساخت عروسک را به کودکان بالای ده سال آموزش می دهد.

در همین بخش، با دعوت انجمن هنرهای نمایشی کانون هرمزگان محسن اکرمی نویسنده و کارگردان و  مدرس دوره های نمایش خلاق و بازی های نمایشی و عروسک سازی، کارگاه آنلاین عروسک گردانی را به علاقمندان می آموزد.

با هدف هماهنگی دست و چشم کارگاه کاردستی کودک با مربیگری مریم بنی اسدی برگزار می گردد.

در این حوزه کارگاه کاردستی(دست سازه های رومیزی) با حضور نعیم اسدی کارشناس مسئول فرهنگی هنری استان در حال برگزاری است.

در کارگاه سفالگری سمیه اسلامی کودکان فرصت به خلاقیت های تجسمی خود عینیت می بخشند.

کارگاه های  نوجوان ماهر، نوجوان خودباور و جرات مندی از سری کارگاه های حال خوش زندگی است که با حضور فاطمه غلامزاده نخلی کارشناس ادبی استان و الهام اشرافی جاسکی برگزار می گردد.

در بخش کارگاههای تخصصی ادبی، کارگاه شعر با حضور عبدالحمید انصاری نسب شاعر توانمند هرمزگانی و مربی کارگاه های شعر کانون، ویژه گروه سنی نوجوان برگزار می شود.

کارگاه داستان نویسی خلاق، داستان نویسی تکمیلی ویژه نوجوانان، نوشتن خلاق مقدماتی ویژه اعضای نوخوان، کارگاه نوشتن پیشرفته ویژه گروه سنی نونهال از جمله کارگاه های ادبی استان است که با حضور پر شور کارشناس ادبی و مربیان ادبی استان همچون خدیجه حاجی زاده، هاجر غلام نظری، بهنوش بلالی پور و راحله حاجی نیا برگزار می شود.

کارگاه نقاشی خلاق کودک با حضور نجمه رسولی مهر لذت نقاشی را به کودکان می چشاند.

کارگاه نجوم مقدماتی، از جمله کارگاه های تخصصی است که با حضور محمد امین پاسلارزاده دبیر کل آکادمی فیزیک و نجوم بندرعباس ‌ویژه اعضای ۱۰ سال و بالاتر برگزار می شود.

همچنین کارگاه های خوانش متون کهن و پرورش نگاه پژوهشگر با حضور طاهره مسافری تختی کارشناس آموزش و پژوهش استان و مدرس دانشگاه  برگزار می گردد.

بازیگری، انیمیشن مقدماتی، فیلمسازی با موبایل، ، نمایشنامه نویسی، زبان بدن، عکاسی، مجسمه سازی، سلفژ، نمایش خلاق،داستان نویسی مقدماتی، داستان طنز، زیست شناسی و محیط زیست  از جمله کارگاه های است که علاقمندان تا پایان هفته فرصت نام نویسی در آن ها را دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =