کد خبر: 300571
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
بازدید 101
فعالیت‌های برخط کانون فارس در فصل پاییز آغاز شد

فعالیت دوره‌های تخصصی برخط (آنلاین) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، در فصل پاییز، از روز شنبه سوم آبان ۱۳۹۹ با برگزاری کارگاه‌های شعر و قصه، پویانمایی، داستان‌نویسی خلاق و نجوم آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس، کانون با اقدام به برگزاری کارگاه‌های مجازی به صورت برخط (آنلاین) و با استفاده از مربیان باتجربه، پاییز گرم و بانشاطی را برای کودکان ونوجوانانی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا امکان فعالیت حضوری در مرکز ندارند ایجاد کرده تا آموزش در ایام کرونا تعطیل نشود و علاقه‌مندان برنامه‌های فرهنگی هنری کانون از فعالیت‌های مورد علاقه خود باز نمانند.

بر این اساس، کارگاه پویانمایی روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۶ تا ۱۷ در کانون فارس برگزار می‌شود و کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ سال در آن شرکت دارند.

در این کارگاه، الهام خسروی، اعضا را با فلیپ‌بوک وتوماتروپ آبه آشنا می‌کند تا به اهمیت سرعت ودقت، پی ببرند و در فضای استاپ‌موشن، انیمیش را بیاموزند.

داستان‌نویسی خلاق مقدماتی دیگر کارگاه مجازی کانون فارس است که با راهبری راضیه احمدی پنجشنبه‌های هر هفته به مدت ۸ جلسه از ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح  برگزار می‌شود و کودکان ونوجوانان ۱۲ تا ۱۵ سال در آن شرکت دارند.

در کارگاه داستان‌نویسی، طی یک فرایند مشخص، با طرح درس‌های مدون و متوالی، عناصر داستان و فنون و شگردهای نوشتن داستان توسط مربی به عضو آموزش داده می‌شود. شناخت درست از اجزای تشکیل دهنده یا همان عناصر داستان توسط نوجوان، خلق یا آفرینش اثر داستانی توسط عضو با تکیه بر تجربه‌های فردی و مهارت‌افزایی در زمینه نقد و بررسی داستان از جمله اهداف این کارگاه است.

کارگاه شعر و قصه سطح ۱ نیز به مدت ۸ جلسه در روزهای پنچشنبه و جمعه هر هفته از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال برگزار می‌شودو مژده دستوری هدایت آن را بر عهده دارد.

هدف این کارگاه  لذت بخشی وانتقال غیرمستقیم مفاهیم تربیتی وتقویت مهارت‌های ساده زندگی به کودکان است. در این کارگاه تلاش می‌شود تا علاوه بر دست‌یابی به اهداف ذکر شده، به تقویت مهارت‌های زبانی وکلامی، رفع نیازهای عاطفی کودکان وترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در میان مخاطبین خود نیز پرداخته شود.

 کارگاه شعر و قصه سطح ۲ نیز روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۷ به مدت ۸ جلسه ویژه کودکان ۴ تا ۷ سال برگزار می‌شود و مژده دستوری کودکان را با لذت قصه و قصه‌گویی آشنا می‌کند.

کانون فارس، کارگاه نجوم را نیز با راهبری حامد زارع در روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح برگزار می‌کند. مخاطبان این کارگاه، علاقه‌مندان ۱۲ سال به بالا هستند که طی۸ جلسه از مفاهیم پایه‌ای نجوم و آسمان شب لذت خواهند برد. در این کارگاه، اعضا با مبانی نجوم آشنا می‌شوند و در پایان، شناخت خوبی از موقعیت قرارگیری زمین و ماه و خورشید، سیارات منظومه شمسی و آسمان شب پیدا می‌کنند. 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =