کانون ایلام در تدارک  ویژه برنامه های هفته کتاب  مجازی

ویژه برنامه های هفته کتاب کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام امسال به صورت مجازی در ۶۴ گروه ویژه کودکان ونوجوانان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام،هم زمان با نزدیک شدن به هفته کتاب و کتابخوانی،کانون ایلام در تدارک برگزاری ویژه برنامه های این هفته به صورت مجازی است.بر اساس این گزارش  آبان سال گذشته :  ۱۰ برنامه ویژه و استانی از جمله « دو پنجره»  و دیدار با نویسندگان و مولفان و شاعران کتاب‌های موجود در کتابخانه کانون  به صورت مجازی برگزار شدند اما امسال باوجود شرایط شیوع کرونا و فراقرمز بودن استان ،قرار است به صورت مجازی برگزارشوند.
کانون استان ایلام با توجه به اهمیتی که به کتاب می‌دهد فراتر از برنامه‌های ثابت خود با موضوع کتاب کودک، چندین برنامه استانی را به عنوان ویژه برنامه‌های این هفته  تدارک دیده که هم زمان با اولین روز این هفته به اجرای آن‌ها می‌پردازد .

این ویژه برنامه‌ها در هفته کتاب و کتابخوانی از ۲۳ تا ۳۰ آبان  در مراکز کانون ایلام  در فضای مجازی و در بیش از ۶۴ گروه کودک ونوجوان استان برگزار می شوند.
اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام با بیست ودو مرکز فرهنگی ،هنری در سراسر استان به صورت ثابت،سیار و پستی به بچه های ایلامی خدمات فرهنگی،ادبی ،هنری و آموزشی ارائه می دهد. که این روزها تمامی فعالیت های شصت و چهار گانه ی آن به صورت مجازی انجام می گیرد به شکلی که در ۱۸ مرکز ثابت آن در سراسر استان هر مرکز چهار گروه مختلف سنی ( کودک دختر،کودک پسر،نوجوان دختر،نوجوان پسر) با فعالیت فرهنگی ،ادبی،هنری در شیفت صبح و عصر به بچه ها خدمات فرهنگی ارائه می دهند.علاوه بر آن  بیش از  هشت انجمن مجازی و 60 کارگاه مجازی  نیز با دعوت از چهره های فرهنگی،ادبی و هنری کشوری و استانی،چراغ برنامه های کانون را روشن نگه داشته اند.این در حالی است که فعالیت های مجازی نسبت به فعالیت حضوری زمان بیشتری از مربیان کانون می گیرد و هماهنگی و اجرا و حساسیت ویژه ی آن با سختی بیشتری همراه است .

در فصل جاری پاییز امسال کانون ایلام علاوه بر فعالیت های مراکز ثابت و سیار خود، هشت کارگاه تخصصی را نیز به صورت برخط و شهریه ای در حال اجرا دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =