کد خبر: 301689
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
بازدید 23
تقدیراز گروه سرود «دنیای قشنگ» در مهرواره سرود آفرینش

پخش آیین پایانی نخستین مهرواره سرود آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با شب عید غدیر از شبکه امید پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، مرحله نهایی و کشوری نخستین مهرواره سرود آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، قرار بود با حضور ۸ گروه «سرود، نمایش» و دو گروه «نماهنگ» روزهای ۱۴ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ در گیلان برگزار شود که به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد ودر آیینی از ۱۰ گروه منتخب این رویداد هنری قدردانی شد.

این گروه‌ها از بین ۳۲۵ گروه سرود اعضا و مربیان مراکز کانون استان‌های مختلف کشور و درخلال برگزاری مهرواره‌های سرود استانی آفرینش در حالی انتخاب شدند که ۶هزار نفر در مجموع در این رویداد شرکت کرده بودند.

پیشتر معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره‌ی برگزاری این مهرواره توضیح داده بود: اساس فعالیت انجمن سرود و همچنین مهرواره سرود، ‌تلفیق هنرهای «نمایش» و «سرود» است به گونه‌ای که این دو هنر در کنار همدیگر بتوانند بخشی از محتوای ترانه و سرود را برای مخاطب تصویرسازی کنند و از این جهت به عنوان یک سبک هنری برای نوجوانان موثر و جذاب باشد.

به‌گفته‌ی محمدرضا زمردیان، نخستین مهرواره سرود آفرینش با عنوان «نغمه‌های روشن فردا» و با شعار «آینده ساختنی است» در دو بخش «سرود نمایش» و «نماهنگ» و در دو مرحله استانی و کشوری ویژه نوجوانان دختر و پسر ۶ تا ۱۸ ساله عضو مراکز فرهنگی هنری کانون و همچنین گروه‌های ترکیبی (عضو و مربی) سراسر کشور برگزار شد.

در این میان کمیته داوری مهرواره متشکل از بهرام دهقانیار، محمود منتظم و عباس محمدی، آثار منتخب استان‌ها شامل ۸۹ «سرود نمایش» و ۱۷ «نماهنگ» را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت ٨ گروه «سرود نمایش» و دو «نماهنگ» را برای حضور در مرحله کشوری این رویداد غیررقابتی معرفی کردند.

لازم به ذکر است:سرود«دنیای قشنگ» به همت روح الله زارع کارشناس هنری کانون استان یزد، سمیه فلاح مسئول انجمن سرود استان یزد،آهنگسازی حمید سلطان زاده ،رهبری گروه توسط فاطمه بحرانی ،و شعری از فاطمه احمد زاده با20نفر از اعضای کانون فرهنگی هنری شهرستان تفت بر روی صحنه رفت و خوش درخشید.

بر همین اساس در بخش «سرود نمایش»، «بازی‌های محلی» از کرمان؛ «رنگین‌کمان مهربانی» از فارس؛ «دنیای قشنگ» از یزد؛ «فردا را می‌سازیم» از زنجان؛ «اشبال کارون» از خوزستان؛ «خلیج‌فارس» از هرمزگان؛ «شهر شقایق» از گلستان و «دنیای پنهان» از گیلان و همچنین دو نماهنگ «گیلان‌زای» از گیلان و «گردوبازی» از کرمان برای حضور در مرحله کشوری انتخاب شده بودند.

قرار است این برنامه تلوزیونی در دوقسمت  همزمان با شب عید غدیر جمعه 1399/05/17 و روز عید،1399/05/18 ساعت 22:30 از شبکه امیدپخش شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =