۷ عضوکانون خراسان رضوی در مهرواره داستان‌ «دنیای ما زیباست» برگزیده شدند

هفت عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی عنوان برگزیده مهرواره داستان‌نویسی «دنیای ما زیباست» را کسب کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌رضوی؛ تعداد ۶۱۷ اثر از سوی ۵۷۰ کودک و نوجوان به دبیرخانه‌ی این مهرواره رسید و پس از بررسی در مرحله اولیه، ۲۷۳ اثر داستانی به مرحله پایانی راه یافت.

در این مهرواره مهدیه سادات حسینی راد در گروه سنی ۱۱ سال (نونگاه) و نفیسه سادات حسینی، ملیکا قاضیان، زهرا بیژن یار، گیتا قاسمی، مهسا معدنی خوشبخت درگروه سنی۱۵ سال (نوجوان) به عنوان برگزیده معرفی شدند

در این مهرواره همچنین در گروه اعضای ارشد اثر داستانی مرتضی چزگی عضو انجمن آفتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی به‌عنوان اثر برگزیده انتخاب و معرفی شد.

موضوع‌های این مهرواره بر اساس اصول ۵۴‌گانه مفاد پیمان‌نامه‌ی حقوق کودک و با هدف آشنایی بیش‌تر و توجه دادن کودکان و نوجوانان، خانواده‌ها و مربیان آن‌ها به این موضوع‌ها، طراحی و پیشنهاد شده بود.

شرکت کنندگان این مهرواره را سه گروه سنی ۱۱ سال به بالا (نونگاه)، ۱۵ سال به بالا (نوجوان) و ۱۸ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) تشکیل داده بودند که بر این اساس ۱۲ نفر از برگزیدگان در گروه سنی «نونگاه»، ۴۷ نفر در گروه سنی «نوجوان» و ۹ نفر نیز از «اعضای ارشد» مراکز فرهنگی هنری کانون هستند.

آثار برگزیده‌ این مهرواره به‌زودی در قالب کتابی منتشر و از اعضای برگزیده با اهدای جوایز و لوح سپاس، قدردانی خواهد شد.

یادآوری می‌شود «مهرواره» عنوان رویدادهای غیررقابتی است که کانون پرورش فکری جایگزین عنوان «جشنواره‌های رقابتی» کرده است.

هیئت انتخاب نهایی متشکل از عباس جهانگیریان، افسون امینی، داود امیریان و سولماز خواجه‌وند نویسندگان حوزه کودک و نوجوان و محمدشریف شاهی متخصص و کارشناس حقوق کودک، در پایان، ۷۰ اثر از ۶۸ نفر را به عنوان آثار برگزیده این مهرواره معرفی کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =