درخشش اعضای کانون استان یزد در مهرواره داستان‌نویسی «دنیای ما زیباست»

داستان های فاطمه بابایی و امیررضا انتظاری در مهرواره داستان‌نویسی «دنیای ما زیباست» برگزیده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد،این فراخوان که در پاییز امسال از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک منتشر شده بود،  دو عضو نوجوان انجمن ادبی شهرستان یزد عنوان برگزیده را به خود اختصاص دادند. 

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد فاطمه بابایی با داستان های شب چوبی ، بستنی دیواری و یک بغل ابربا مربیگری فاطمه قانع و امیررضا انتظاری با داستان های انتخاب، آبنبات چوبی تلخ و عروسک روی کوله پشتی با مربیگری اعظم جلالیان در این مهرواره شرکت کردند.

براساس گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تعداد ۶۱۷ اثر از سوی ۵۷۰ کودک و نوجوان به دبیرخانه‌ی مهرواره "دنیای ما زیباست" رسید و پس از بررسی در مرحله اولیه، ۲۷۳ اثر داستانی به مرحله پایانی راه یافت.

هیئت انتخاب نهایی متشکل از عباس جهانگیریان، افسون امینی، داود امیریان و سولماز خواجه ‌وند نویسندگان حوزه کودک و نوجوان و محمدشریف شاهی متخصص و کارشناس حقوق کودک، در پایان، ۷۰ اثر از ۶۸ نفر را به عنوان آثار برگزیده این مهرواره معرفی کردند.

موضوع‌های این مهرواره بر اساس اصول ۵۴‌گانه مفاد پیمان‌نامه‌ی حقوق کودک و با هدف آشنایی بیش‌تر و توجه دادن کودکان و نوجوانان، خانواده‌ها و مربیان آن‌ها به این موضوع‌ها، طراحی و پیشنهاد شده بود.

شرکت کنندگان این مهرواره درسه گروه سنی ۱۱ سال به بالا (نونگاه)، ۱۵ سال به بالا (نوجوان) و ۱۸ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) در این مهرواره شرکت کرده اند که بر این اساس ۱۲ نفر از برگزیدگان در گروه سنی «نونگاه»، ۴۷ نفر در گروه سنی «نوجوان» و ۹ نفر نیز از «اعضای ارشد» مراکز فرهنگی هنری کانون هستند.

آثار برگزیده‌ این مهرواره در قالب کتاب منتشر خواهد شد و از اعضای برگزیده با اهدای جوایز و لوح سپاس، قدردانی خواهد شد.

یادآوری می‌شود «مهرواره» عنوان رویدادهای غیررقابتی است که کانون پرورش فکری جایگزین عنوان «جشنواره‌های رقابتی» کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =