کد خبر: 302605
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
بازدید 60
برگزاری نشست شورای سیاست گذاری انجمن شاعران نوجوان

انجمن شاعران نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پنجمین نشست شورای سیاست‌گذاری خود را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان تهران؛ مهرنوش قربانعلی شاعر و معاون فرهنگی کانون استان تهران پیرامون فعالیت های شورای سیاستگذاری انجمن شاعران نوجوان با اشاره به نقش اصیل، دیرپا و پویای شعر در فرهنگ ایرانی گفت: ضروریست برنامه هایی انجام گیرد تا کودکان ونوجوانان در راستای این هنر اصیل و ارزشمند گام بردارند و با میراث شعری کلاسیک و معاصر آشنایی پیدا کنند، از این جهت در شورای سیاست گذاری شعر برنامه هایی در راستای آشنایی کودکان ونوجوان با این هنر اصیل و ریشه دارطراحی می شود.

در این نشست پیرامون دوره‌های مهارت‌آموزی و پرورش استعدادها ویژه‌ی برگزیدگان مهرواره‌های شعر کانون و مربیان و کارشناسان ادبی کانون پرورش فکری در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته بحث و تبادل نظر شد ودرخصوص عناوین پنج نشست آموزشی در محورهای  مختلف برای اعضاء انجمن پیشنهاداتی صورت گرفت.

هم‌چنین پیرامون شرایط گروه‌بندی مخاطبان کارگاه‌های تخصصی شعر، سازوکار برگزاری و استادان پیشنهادی کارگاه‌ها بحث و گفت‌وگو انجام شد.

در ادامه  این نشست، اعضای شورا پیش‌نویس فراخوان «سومین مهرواره شعر آفرینش» را با نگاهی به تجربیات دو مهرواره گذشته بررسی کردند و

محور های مهرواره، قالب آثار و چگونگی داوری، ترکیب هیئت داوران و تقویم زمانی سومین مهرواره شعر آفرینش از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

این نشست با حضور اعضای شورای سیاستگذاری انجمن شاعران نوجوان متشکل از محمدسعید میرزایی شاعر و دبیر انجمن شاعران نوجوان کانون، انسیه موسویان شاعر و مدیرکل آفرینش‌های ادبی و هنری و محمدعلی مقیمی شاعر، مهرنوش قربانعلی شاعر و معاون فرهنگی کانون استان تهران و حسین تولایی شاعر ۲۲ دی ۱۳۹۹ برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =