کد خبر: 302819
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
بازدید 29
میهمانی از یزد در پاتوق قصه گویی طهران

در چهارمین نشست "پاتوق قصه گویی طهران" مهدی آرایی مدرس قصه گویی ؛ در خصوص تفاوت قصه گویی وسایر هنرهای قصه محور به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران؛ پاتوق قصه گویی طهران در چهارمین نشست بر خط  میزبان مهدی آرایی مدرس قصه گویی و کارشناس فرهنگی کانون استان یزد بود. در این گفتگو که در صفحه مجازی انجمن قصه گویی کانون تهران انجام شد؛ مهدی آرایی به معرفی فعالیتهای قصه محور از جمله قصه خوانی، متل ها، روایت های موسیقایی و... پرداخت.

وی اشاره کرد: در بسیاری از هنرها از جمله نمایش، نقالی، خاطره گویی، روایت تاریخی و... قصه ای نقل می شود اما این به آن معنا نیست که قصه گویی شکل گرفته است. قصه گویی دارای اصول و فنونی است که پرداختن و تسلط به آنها این هنر اصیل و ارزشمند را اسرار آمیز و ماندگار کرده و سبب تفاوت عمیق آن با سایر هنرهای قصه محور می شود.

آرایی در ادامه به استندآپ کمدی اشاره کرد و افزود این هنر به عنوان زیر مجموعه قصه گویی قرار نمی گیرد.  وی گفت قصه گویی را نباید از تخیل جدا کرد و اگر خیال پردازی و تصویر سازی را از قصه گویی بگیریم ماندگاری آن را از بین برده ایم.

پاتوق قصه گویی طهران از آبان ماه امسال میزبان صاحب نظران و فعالان حوزه ی قصه و قصه گویی ست.

علاقه مندان می توانند این گفتگو را در صفحه مجازی انجمن قصه گویی تهران به نشانی @ghese_khanh. دنبال نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =