کد خبر: 303943
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
از برگزیده مازندرانی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی تقدیر شد

در آیینی از هنرمند مازندرانی برگزیده ششمین جشنواره ملی اسباب بازی تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران،  ظهرامروز آیین تقدیر از هنرمند مازندرانی برگزیده ششمین جشنواره ملی اسباب بازی  به نیابت از دبیرخانه این جشنواره با حضور مدیرکل کانون مازندران، مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران و جمع کثیری از اصحاب رسانه برگزار شده و لوح تقدیر دبیرخانه ششمین جشنواره ملی اسباب بازی به وی اهدا شد. 

برگزیده ششمین دوره جشنواره ملی اسباب بازی در بخش رقابتی طراحی عروسک گفته است که در حال نوشتن کتابی با موضوع «طراحی عروسک ویژه کودکان و نوجوانان» است.
صدیقه ورزدار، بانوی جوان مازندرانی است که از سال 95 همراه با ساخت عروسک برای خواهرزاده‌اش، فعالیت در این حوزه را آغاز کرد. وی گفت: با معرفی دست سازه‌های خود در فضای مجازی، اقبال عمومی به دست آورد و همین موضوع آشنایی با سایر فعالان این حوزه را برایش فراهم کرد و در همین راستا در ششمین جشنواره ملی اسباب بازی شرکت نمود.
ورزدار در سال‌جاری به صورت مشترک موفق به کسب رتبه سوم بخش رقابتی عروسک‌های ایرانی ششمین دوره جشنواره ملی اسباب بازی شد و در حال حاضر مشغول نوشتن کتابی آموزشی با موضوع «طراحی عروسک ویژه کودکان و نوجوانان» است.
این هنرمند مازنی که با طرح عروسکی «نارنج» در ششمین دوره جشنواره ملی اسباب بازی شرکت کرده است، ادامه داد: عروسک نارنج را در اردیبهشت ماه سال گذشته از فصل بهارنارنج الهام گرفته و معمولا عروسک‌هایش را براساس خاطرات دوران کودکی خود طراحی می‌کند.
ورزدار بیشتر به همراه خواهرش عروسک می‌سازد و علاقه‌مند به توسعه فعالیت به صورت کارگاهی است، اما با توجه به شیوع  بیماری کووید-19شرایط این کار فراهم نشده است.
وی به برخی از مشکلات و محدودیت‌ها از جمله؛  مشکل تهیه مواد لازم و ایجاد شرایط مناسب برای عدم کپی آثار طراحان عروسک اشاره کرد و خواستار حمایت بیشتر مسئولان از جمله کانون پرورش فکری  از  طراحان حوزه عروسک شد. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =