فرهنگ‌سازی قدم بزرگی در مسیر پاسداشت محیط زیست است

به مناسبت روز زمین پاک یک وبینار آموزشی با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری برای مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، درتاریخ 2 اردیبهشت 1400، وبینار آموزشی مدیریت پسماند برای مربیان مراکز فرهنگی و هنری کانون استان قزوین در بستر فضای مجازی برگزار شد.

مدرس این وبینار که به مناسبت روز زمین پاک برگزار شد«متین حجی زاده»دکترای محیط زیست و کارشناس سازمان مدیریت پسماند  شهرداری قزوین بود .

در آغاز این وبینار«مژده اروجی» مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با گرامی‌داشت روز زمین پاک، هدف از برگزاری این وبینار را افزایش آگاهی مربیان کانون استان برای ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست در مخاطبان کانون دانست.

در ادامه کارشناس سازمان مدیریت پسماند، با تاکید بر این که فرهنگ‌سازی قدم بزرگی در مسیر پاسداشت محیط زیست است، موارد متنوعی را درباره فرسایش خاک، مرگ تالاب‌ها وکاهش منابع آبی ودیگر فرآیندهای مخرب محیط زیست مطرح کرد.

وی با هشدار درباره روند رو به کاهش منابع طبیعی با برشماری اثرات تغییر رفتار زیستی در حفظ و نگهداری منابع طبیعی ، چندین فیلم آموزشی را با این موضوع برای مخاطبان خود به نمایش گذاشت.

حجی زاده هم‌چنین در این وبینار چندین راهکار در زمینه نحوه مدیریت پسماندهای خانگی به مربیان کانون ارائه کرد.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =