کد خبر: 304801
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
بازدید 119
تقدیرشدگان کرمانی پنجمین مهرواره فصلی عکس کانون شناخته شدند

یک عضو و دو مربی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان در پنجمین مهرواره فصلی عکس کانون تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون استان کرمان، نگار نوذری عضو مرکز فرهنگی‌هنری کانون شماره پنج شهر کرمان در رده سنی(۱۵+) و قدسیه زنگی‌آبادی و حمیده قاضی‌زاده مربیان آفرینش‌های هنری کانون استان کرمان در بخش مربیان و کارشناسان پنجمین مهرواره فصلی عکس کانون مورد تقدیر قرار گرفتند.

بنابر این خبر، از میان ۱۷۱۳ اثر رسیده به دبیرخانه‌ی این دوره از مهرواره ۸۰ اثر به مرحله‌ی پایانی راه یافت، ۱۲ اثر به عنوان برگزیده و ۲۰ اثر به عنوان شایسته تقدیر در سه گروه سنی ۱۲+، ۱۵+، ۱۹ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) و بزرگسال (مربیان و کارشناسان کانون) شناخته شدند.
این مهرواره با هدف به تصویر کشیدن زیبایی‌های فصل زمستان در شهر یا روستا و موضوع مادر (به دلیل هم‌زمانی با ولادت حضرت زهرا «س» و روز مادر) طراحی و اعلام شده بود تا اعضا و مربیان با نگاهی دقیق به طبیعت و جغرافیای بومی و محلی جای‌جای کشور و توجه به جایگاه والای مادر، در این فراخوان شرکت کنند.
هیئت انتخاب این دوره را جاوید تفضلی و سعید عامری هر دو عکاس و سمیرا صحرانورد کارشناس هنری مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون تشکیل دادند.
بر همین اساس، توجه به هماهنگی اثر با موضوع مهرواره، ثبت عکس با توجه به گروه سنی و توجه به مشاهده عکاس و نگاه او به سوژه، از جمله معیارهای انتخاب داوران این مهرواره بود.
عکس‌های برگزیده، تقدیری و راه‌یافته به نمایشگاه، در بخش گالری کانون مجازی به نشانی kpf.ir در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
یادآوری می‌شود فراخوان مهرواره عکسِ فصل بهار سال ۱۴۰۰ از سوی انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری منتشر شده است.

عکس از قدسیه زنگی‌آبادی تقدیر شده مهرواره فصلی عکس کانون
عکس از حمیده قاضی‌زاده تقدیر شده مهرواره فصلی عکس کانون

 اسامی برگزیدگان پنجمین مهرواره عکس فصلِ زمستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =