یک واحد مسکونی به کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خراسان جنوبی درشهر آبیز اهدا شد

خیرین آبیزی یک واحد مسکونی با ارزش تقریبی چهار میلیارد ریال را به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهر آبیز شهرستان زیرکوه واقع در خراسان جنوبی اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون خراسان جنوبی؛ هم‌زمان با روز یک‌شنبه ۳ مرداد ماه ۱۴۰۰ با حضور طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان، عربشاهی فرماندار شهرستان زیرکوه و جمعی از مسئولان شهرستان و بخش شاسکوه و اعضای شواری اسلامی شهر آبیز آیین بهره‌برداری از ساختمان اهدایی ورثه مرحوم حسن‌زاده و مرحومه اسدزاده به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهر آبیز شهرستان زیرکوه  برگزار شد.

بر همین اساس، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در این آیین طی سخنانی گفت: کانون نقش بزرگی در آموزش و پرورش فکر و شناسایی استعداد کودکان ونوجوانان دارد و اگر خواهان جوانان خلاق و مستعد هستیم، باید در دوران کودکی و نوجوانی، روی آنها سرمایه‌گذاری کنیم.

مدیر کل کانون استان با بیان اینکه الگوها در فرهنگ دینی ما نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارند، گفت: این مکان  با نیک‌اندیشی ورثه مرحوم حسن زاده و همسرشان به کانون اهدا شده است و امیدواریم کودکان ونوجوانان مراجعه کننده به این مرکز با بهره‌گیری از این الگوها ایثار، فدارکاری و خدمت به خلق را در کنار سایر فعالیت‌ها و مهارت‌هایی که در کانون ارایه می شود را فرا بگیرند.

  مدیر کل کانون استان در تشریح خدمات کانون در شهرستان زیرکوه اظهار داشت: در حال حاضر این مکان فرهنگی به هزار و ۷۰۰ کودک و نوجوان شهر آبیز و ۲۰ روستای اطراف این شهر خدمات رسانی می کند و با اخذ مجوزهای لازم به زودی به عنوان مرکز ثابت به کودکان ونوجوانان خدمات رسانی خواهد کرد.

این مدیر فرهنگی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان پس از زلزله سال ۱۳۷۶ در آبیز مستقر شده است اظهار داشت: تا کنون پایگاه این کتاب‌خانه در مکانی استیجاری به مخاطبان خود خدمات رسانی کرده است که با این کار خیر، کانون با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین کودکان و نوجوانان،  شناسایی و پرورش استعدادهای نهفته آنان خدمات بهتری ارایه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه توسعه این کتاب‌خانه و فعالیت‌های کانون در شهرستان در دستور کار است، گفت: آسمان‌نمای دیجیتال شهر آبیز نیز به زودی اجرا می‌شود.

 حمیدی در بخشی از سخنان خود جمع مسئولان حاضر در این آیین به تشریح فعالیت‌های کانون در شرایط ناشی از بیماری کرونا پرداخت و گفت: در حال حاضر به بیش از هزار کودک و نوجوان سطح استان در ۸۲ کارگاه مجازی فعالیت‌هایی فرهنگی، هنری و ادبی دریافت می‌کنند اگر چه که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مناطق کم خطر فعالیت‌های  تخصصی و عمومی کانون به صورت حضوری نیز در جریان است.

در ادامه این مراسم محمد حسین عربشاهی فرماندار شهرستان، علیرضا عباسی رییس شورای اسلامی شهر آبیز  نیز طی سخنانی از تلاش‌های کانون در سطح شهرستان و از اهدای این ساختمان به کانون توسط خیرین تقدیر و تشکر کردند.

گفتنی است در بخش پایانی این مراسم مدیر کل کانون استان با لوح تقدیر و هدایایی از خیر، بخشدار شاسکوه، شهردار آبیز و اعضای شواری اسلامی این شهر که در این امر کانون را همراهی کردند قدردانی کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =