کد خبر: 307609
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
درخشش نوجوان کردستانی در سومین مهرواره ملی شعر آفرینش

عضو انجمن‌ شاعران نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان موفق به کسب مقام‌ برگزیده‌ی سومین مهرواره ملی شعر آفرینش شد.

به گزارش روابط عمومی کانون استان کردستان، حدیث همایی عضو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بیجار با اثر دلتنگی در این مهرواره در در گروه سنی نوجوان از سوی انجمن شاعران نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هم‌زمان با روز ملی شعر و ادب فارسی برگزیده و معرفی شد.

بر همین اساس از میان نزدیک به ۹۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه سومین مهرواره شعر آفرینش از سراسر کشور و پس از دو مرحله داوری ۹۰ نفر از اعضای انجمن‌های شاعران نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (در دو گروه سنی نوجوان و ارشد) در فهرست برگزیدگان جای گرفتند که از این تعداد ۱۷ نفر به‌عنوان برگزیدگان بخش ویژه (شعر طنز) معرفی شدند.

اعضا مراکز فرهنگی هنری استان کردستان با ارائه ی بیش از صد اثر در این مهرواره مشارکت داشتند که این آثار در مرحله استانی داوری و منتخبین به دبیرخانه سراسری ارسال شد.

اعضای هیئت انتخاب در مرحله اول مهرواره شعر، از میان کارشناسان و مربیان ادبی شاعر از مراکز کانون انتخاب شده بودند که فاطمه سلیمانی از زنجان، محدثه الماسی از خوزستان، رقیه هاشمی از خراسان شمالی، مسلم محمدی از همدان و محسن حسینی از لرستان را شامل می‌شود.

هیئت داوران مرحله پایانی سومین مهرواره شعر آفرینش را مریم اسلامی، حسین دهلوی و حسین تولایی از شاعران و کارشناسان کانون تشکیل داده‌اند.

بر اساس این خبر، همانند مهرواره‌های گذشته قرار است آثار برگزیدگان در مجموعه‌ای از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شود.

یادآوری می‌شود؛ همانند دوره‌ی دوم این مهرواره، امسال نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا، اختتامیه به شکل حضوری برگزار نخواهد شد اما به‌زودی برای برگزیدگان، کارگاه‌های تخصصی نقد و بررسی شعر به شکل مجازی از سوی داوران مرحله پایانی مهرواره برگزار و لوح تقدیر و هدایای برگزیدگان نیز در هفته‌های آینده به استان‌ها ارسال خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =