راهیابی6 پادکست از قصه‌گویان کردستانی به مرحله دوم جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

مدیر کل کانون استان کردستان با اعلام این خبر افزود: 6 پادکست قصه‌گویان و پژوهشگران کردستانی در بین ۹۷۰ پادکست منتخب قرار گرفت و به مرحله دوم ارزیابی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون راه یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان، سهیلا شیخی افزود: در اولین سال حضور و رقابت پادکست‌ها در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، بیش از ۱۷۰۰ اثر در این بخش به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که با پایان داوری مرحله اول، ۹۷۰ پادکست قصه‌گویی به مرحله دوم ارزیابی بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون راه یافت و در این میان 6 اثر متعلق به قصه‌گویان و پژوهشگرانِ کردستانی است.

شیخی با بیان اینکه یک گروه ۵ نفره، ۱۷۰۰ اثر تقریبی رسیده در بخش  پادکست را بررسی کردند، تصریح کرد: این تعداد آثار در مرحله نهایی توسط یک گروه ۳ نفره از داوران مجرب، پایش و ۱۰ روز قبل از اختتامیه و مرحله کشوری، برگزیدگان قصه‌های صوتی مشخص و در اختتامیه جشنواره بیست و سوم معرفی می‌شوند.

وی گفت: هیوا ملکی، لیلا قربانی، سرگل رشید پور، پروین خالدی ، مینا عسگری و صباح سلطانی از همکاران و مربیان قصه گوی استان کردستان می باشند که به مرحله دوم جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی راه پیدا کرده اند.

شیخی همچنین افزود: 25 پادکست از مربیان،قصه گویان و پژوهشگرانِ کردستانی در این مرحله شرکت  کردند که در میان 970 اثر رسیده به جشنواره 6 اثراز استان کردستان به مرحله دوم جشنواره راه پیدا کرد.

وی یادآوری شد: تا پایان آبان‌ماه، آثار راه‌یافته به مرحله نهایی انتخاب و معرفی خواهند شد و مرحله پایانی بیست‌ و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با شب یلدا برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =