تشکیل کمیته کودک و نوجوان دهه فجر انقلاب اسلامی در استان مازندران

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران از تشکیل کمیته کودک و نوجوان دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، با توجه به نزدیک شدن  به چهل و سومین سالروز گرامی‌داشت پیروزی انقلاب اسلامی، بر اساس جلسه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان مازندران، کمیته کودک و نوجوان به کانون پرورش فکری استان سپرده شد و از سوی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان مازندران، مدیرکل این کانون به عنوان مسئول کمیته در سال 1400 منصوب شد.

محمد علی یزدان شناس در این جلسه، با گرامی‌داشت دهه فجر و اهمیت تببین ارزش‌های انقلاب اسلامی به نسل جوان جامعه به تاکید استاندار مازندران مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان در دهه فجر اشاره کرد و افزود: رویکرد کانون توجه به کودکان، نوجوانان و جوانان است.

وی با ابراز خرسندی از نگاه موثر استاندار مازندران نسبت به حوزه کودک و نوجوان  اظهار داشت: موفقیت یک کشور درگرو توجه و برنامه‌ریزی برای قشر جوان جامعه است؛ چراکه کودکان و نوجوانان اصلی ترین سرمایه‌های اجتماعی محسوب می شوند.

این مسئول فرهنگی خطاب به مسئولان مراکز تاکید کرد: انتقال مفاهیم و ارزش‌های انقلاب اسلامی به نسل جوان جامعه حایز اهمیت است. بر همین اساس نقش مسئولان و مربیان کانون در برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی قابل اهمیت می باشد.

مسئول کمیته کودک و نوجوان استان مازندران در ادامه بیان داشت: می بایست  با استفاده موثر از هنر و ادبیات برای انتقال مفاهیم و دستاوردهای انقلاب اسلامی به کودکان و نوجوانان  به درستی بهره برد و ضرورت آشنایی نسل امروز با انقلاب اسلامی و دهه فجر را با زبان هنر تببین کرد.

یزدان شناس به برخی از برنامه های شاخص کمیته کودک و نوجوان نیز اشاره داشت و از برپایی ایستگاه تخصصی کودک و نوجوان با کاربری‌های مختلف در طول مسیر راهپیمایی22 بهمن- اجرای برنامه فرهنگی، هنری و ادبی  با مضامین مرتبط با جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سطح مراکز کانون-  انتشار پوستر ویژه کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر- برپایی نمایشگاه و غرفه ‌های فرهنگی هنری از دستاوردهای مراکز فرهنگی هنری- اجرای نمایش‌های ویژه کودک و نوجوان در ایام دهه فجر و برگزاری جشن سالگرد پیروزی انقلاب در سطح مراکز فرهنگی هنری و استان به عنوان فعالیت‌های شاخص این کمیته در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره داشت.

گفتنی است: بر همین اساس، مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران در نشست با مسئولان مراکز فرهنگی هنری استان، احکام مسئولان شهرستانی این کمیته را به آنان ابلاغ نمود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =