کد خبر: 314358
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲
بازدید 133
کانون رضی برای اعضای دختر جشن تکلیف برگزار کرد

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر رضی مراسم «جشن تکلیف» اعضای دختر را روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۰ صبح سال ۱۴۰۱، در مسجد جامع شهر رضی با حضور مسوولان فرهنگی شهر و با همکاری دبستان دخترانه عفت برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون استان اردبیل، در این مراسم معنوی حجت‌الاسلام‌والمسلمین کیان‌پور امام جماعت مسجد جامع شهر در سخنانی ضمن قدردانی از حرکت‌های فرهنگی کانون، به اهمیت جشن تکلیف و عبادت اشاره و این آیین را تاکیدی دوباره بر عبودیت و بندگی انسان‌ها و آغاز فصلی تازه از زندگی توصیف کرد.

یعقوب عالیش‌زاده رییس آموزش‌وپرورش منطقه ارشق نیز در سخنان جداگانه‌ای با مهم برشمردن نقش کانون در ارتقای آگاهی‌های کودکان اظهار کرد: این اثربخشی را در افزایش توانمندی‌های کودکان و فرزندان خود احساس‌می‌کنیم؛ اهمیت نماز و لزوم توجه به عفاف و حجاب، پایان‌بخش سخنان رییس آموزش‌وپرورش منطقه ارشق بود که او در پایان از تلاش‌های مربیان کانون و همراهی والدین قدردانی کرد.

هم‌چنین اسلام حسن‌زاده مربی مسوول کانون رضی ضمن خیرمقدم گویی به مسوولان، والدین و اعضا، جشن تکلیف و فرارسیدن فصل تازه زندگی را تبریک گفته و داستان «نماز فرشته» را برای حاضران قصه‌گویی کرد. وی در ادامه به تشریح فعالیت‌های کانون پرداخته و از والدین خواست تا از برنامه‌های کانون استقبال کنند و نسبت به ثبت‌نام فرزندان خود در کانون مبادرت نمایند.

در این برنامه «عروسک بر بال فرشته‌ها» که توسط زهرا حاجی باقری مربی امور فرهنگی مرکز تهیه‌ شده بود به اعضا اهدا شد که در پایان حاضران نماز جماعت را به امامت حجت‌الاسلام‌والمسلمین کیان‌پور برپا کردند.

شایان‌ذکر است، تقویت تفکر دینی کودکان، تبیین اهمیت اقامه نماز و معرفی فعالیت‌های مبتنی بر باورهای دینی و اسلامی از اهداف برگزاری این آیین‌ بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =