کد خبر: 314700
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۲
بازدید 224
نشست انجمن عکاسان نوجوان با موضوع«۱۰ اصل مهم در کادربندی»

در تازه‌ترین جلسه انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری گلستان عکاسان نوجوان با موضوع«۱۰ اصل مهم در کادربندی» آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، تازه‌ترین جلسه انجمن عکاسان نوجوان گلستان به مدرسی حامد ممشلی، مسوول انجمن و با حضور تعدادی از اعضای مرکز فرهنگی هنری مینودشت برگزار شد.

ممشلی در ابتدا در مورد عناصر بصری توضیحاتی داد و گفت: تصور کنید قاب تصویر شما به وسیله‌ی دو خط افقی و دو خط عمودی به سه بخش افقی و سه بخش عمودی تقسیم شده است؛ برای عکس‌های پویاتر، هر المان جالب و جذاب باید در امتداد یکی از این خطوط یا یکی از تقاطع‌های آن‌ها قرار بگیرد. بر اساس یافته‌های علمی، چشم ما بطورطبیعی به سمت اشیایی کشیده می‌شود که بجای مرکز تصویر، کمی خارج از آن باشند. با توجه به این موضوع، قانون یک سوم در عکاسی کارایی دارد.

وی در ادامه به چهار نقطه ناشی از تلاقی این خطوط افقی و عمودی، موثرترین نقاط خارج از مرکز برای جلب توجه مخاطبین هستند تاکید کرد و گفت: اگر کادر را به سه قسمت افقی و عمودی تقسیم کنیم، این خطوط در چهار نقطه با هم برخورد می کنند که به این نقاط، نقاط طلایی می گویند. اهمیت این نقاط به این دلیل است که چشم بیننده در نگاه اول ناخودآگاه به طرف این نقاط متمرکز می‌شود از این رو، سعی کنید اجزایی را که در تصویر اهمیت بیشتری دارند در این نقاط قرار دهید.

در انتها، اعضا به همراه مربی با توجه به موضوعات مربوط به کلاس در محوطه و فضای سبز مرکز به عکاسی پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =