ترویج فرهنگ مطالعه و شادابی در بین دانش‌آموزان عشایری آذربایجان‌غربی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی و رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر استان بر لزوم تعامل در زمینه ترویج کتابخوانی و ایجاد روحیه نشاط در بین کودکان و نوجوانان مناطق مرزی و عشایری تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی، زهرا آب‌سوران مدیرکل کانون استان در این دیدار رویکرد کانون پرورش فکری را کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان بر مبنای فعالیت‌های کتاب‌محور عنوان کرد.

مدیرکل کانون استان با تأکید بر اهمیت انتقال خدمات فرهنگی کانون به مناطق محروم و کم‌برخوردار گفت: کتابخانه‌های سیار کانون استان در تمام فصول سال با حضور در مناطق صعب‌العبور و مرزی همواره در حال ارائه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون به کودکان و نوجوانان این مناطق هستند.

رییس اداره آموزش و پرورش عشایر استان نیز، توانمندی مربیان کانون را در تولید محتواهای بکر و خلاق متناسب با نیاز مناطق عشایری و دور دست بسیار چشمگیر و در خور تحسین ذکر کرد.

رقیه سامی افزود: ترویج بازی‌های بومی و محلی به عنوان یکی از عناصر تقویت روحیه شادی و نشاط در بین دانش‌آموزان مناطق مرزی و عشایری با ارائه در قالب فعالیت‌های جذاب کانون می‌تواند نقش قابل توجهی در ترویج سایر برنامه‌های فرهنگی از جمله کتابخوان بارآوردن آن‌ها داشته باشد.

توسعه‌ی همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌ کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان مناطق مرزی و عشایری از دیگر مباحثی بود که مورد تأکید مسئولان کانون پرورش فکری و اداره آموزش و پرورش عشایر استان قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =