نشست روایت‌گری دفاع مقدس در کانون پرورش فکری خراسان جنوبی برگزار شد

هم‌زمان با گردهمایی مسئولان مراکز کانون خراسان جنوبی و در آستانه آغاز هفته دفاع مقدس، غلامرضا سلطان پور از رزمندگان و راویان هشت سال دفاع مقدس مهمان مسئولان مراکز و کارشناسان اداره کل کانون پرورش فکری استان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون خراسن جنوبی، در نشست روایت گری دفاع مقدس که درحاشیه گردهمایی ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱ مربیان مسئول مرکز ثابت، سیار و پستی کانون استان برگزار شد غلامرضا سلطان پور از رزمندگان و راویان هشت سال دفاع مقدس به بیان اهمیت روایت‌گری دفاع مقدس و بخشی از خاطرات خود از رشادت‌های رزمندگان اسلام در ۸ سال جنگ تحمیلی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود  با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در اهمیت روایت‌گری مسایل دفاع مقدس گفت: اگر امروز ما رشادت‌ها و اتفاقات مهم دفاع مقدس را برای کودکان ونوجوانان و مخاطبان خود روایت نکنیم دشمنان و بدخواهان نظام به گونه‌ای که خودشان می‌خواهند روایت خواهند کرد و در این بین بسیاری از این رشادت‌ها و موفقیت‌های دفاع مقدس دچار تحریف و خواهد شد.

وی حضور نوجوانان در دفاع مقدس و ایستادگی و ایمان آن‌ها را مهم برشمرد و افزود: این مهم باید برای کودکان و نوجوانان ما به خوبی تبیین شود.

سلطان پور با بین خاطراتی از توسل رزمندگان به ائمه به ویژه حضرت زهرا(س) گفت: بحث ایمان و اعتقادات در دفاع مقدس از جمله مواردی بود که باید امروز برای نسل نوجوان و جوان ما که جنگ تحمیلی را درک نکرده‌اند مطرح شود.

وی ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس پر از افتخارات بزرگ است و ما مدیون شهدا و خانواده‌ی شهدا هستیم و لازم است معرفی الگوها و شهدای بزرگ دفاع مقدس در راستای جهاد تبیین در دستور کار ما قرار داشته باشد.  

گفتنی است همزمان با هفته دفاع مقدس ویژه برنامه های مختلفی  در سطح مراکز کانون با هدف ترویج روحیه ایثار و شهادت در کودکان ونوجوانان و معرفی رشادت‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع پیش بینی شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =