برنامه های هفته ملی کودک دراستان لرستان را اعلام کرد

ویژه برنامه‌های مراکز کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان لرستان در روز جهانی کودک و هفته ملی کودک سال 1401 با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون لرستان: محمد جواد محمدی مدیرکل کانون لرستان برنامه های هفته ملی کودک دراستان لرستان را اعلام کرد.
محمد جواد محمدی گفت: هفته ملی کودک در سال ۱۴۰۱ با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» از روز شنبه ۱۶ مهر(روز جهانی کودک) آغاز می‌شود و تا روز جمعه ۲۲ مهر ادامه می‌یابد.
وی افزود:  طبق هماهنگی های به عمل آمده قرار است در این هفته برنامه‌های گسترده‌ای در تمامی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سطح استان با مشارکت سایر نهادها و هم‌افزایی با تمام دستگاه‌ها اجرا خواهد شد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان لرستان با اشاره به محدود شدن برنامه‌های هفته ملی کودک در دو سال گذشته به دلیل بیماری کرونا عنوان داشت: امسال همه مراکز ثابت و سیار استان با تمام ظرفیت ‌های موجود، ویژه برنامه‌های متنوعی را با محوریت «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» با حضور کودکان ونوجوانان و خانواده ها برگزار خواهند کرد.
محمدی بیان داشت: بیش از 162 ویژه برنامه فرهنگی، هنری و ادبی واسلامی در هفته ملی کودک در کلیه مراکز استان برگزار خواهد شد و کودکان در سراسر استان می‌توانند از ۱۶ تا ۲۲ مهرماه با مراجعه به مراکز کانون، از این برنامه های متنوع بهره‌ مند شوند.
محمدی گفت: عضویت رایگان در روز 16 مهر، ویژه برنامه «به کودکی سلام» جشن آغاز هفته ملی کودک با حضور حداکثری اعضا و دانش آموزان در همه مراکز، دیدار کودکان با مسئولان و چهره های شاخص در مرکز استان و شهرستان‌ها، دیدار اعضا با مسئولین ارشد استان، اجرای نمایش شاد در خرم آباد، الشتر و بروجرد، برپایی ایستگاه نقاشی و سفال، برگزاری نمایشگاه از دستاوردهای اعضا و مربیان در مراکز، آفرینش های ادبی«صبحی با واژه ها» ویژه برنامه نشست های شاعرانه، نشست با حضور شاعران و نویسندگان کودک ونوجوان وکودکان شاعر و نویسنده، مراکز«صبحی با حافظ» نشست شاعرانه، شعرخوانی اعضا از اشعار حافظ از جمله برنامه های کانون استان لرستان هستند.
محمدی اظهار داشت: مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی لرستان در روز 20 مهرماه با حضور راه یافتگان به این مرحله برگزار خواهد شد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان در پایان گفت: 27 مرکز کانون پرورش فکری شامل 17 مرکز ثابت، دو کتابخانه پستی و هشت کتابخانه سیار شهری و روستایی فعالیت های های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی را برای کودکان و نوجوانان شهر ها و روستاهای سراسر استان ارائه می دهند.  

 

برنامه های هفته ملی کودک دراستان لرستان را اعلام کرد

برنامه های هفته ملی کودک دراستان لرستان را اعلام کرد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =