کد خبر: 322184
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸
اجرای طرح کانون مدرسه در مراکز کانون کردستان آغاز شد

اجرای طرح کانون مدرسه همزمان با سراسر کشور در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان با حضور دانش‌آموزان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان، اجرای طرح کانون مدرسه همزمان با سراسر کشور در مراکز سطح استان کردستان نیز با حضور گرم دانش‌آموزان ابتدایی در روزهای سرد زمستانی آغاز شده است.

حمیدرضا گوهری، مدیر کل کانون استان گفت: اجرای طرح کانون مدرسه  در 10 مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان  با توجه به تعداد نیروهای شاغل در مراکز و میزان همکاری ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها از برنامه های کانون اجرا می شود.

گوهری افزود: طرح کانون مدرسه با هدف بهره گیری از امکانات و ظرفیت های آموزشی و فرهنگی برای توسعه فعالیت های تربیتی و پرورش خلاقیت و تجربه های جدید در یادگیری و همچنین آشنایی کودکان و نوجوانان و والدین و اولیای تربیتی با مراکز فرهنگی هنری کانون و فراهم آوردن زمینه های جذب اعضای جدید در مراکز کانون و ترغیب به مطالعه و کتابخوانی می باشد. 

وی خاطر نشان ساخت: طرح کانون مدرسه عنوان طرح مشارکتی است که ذیل تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تدوین و در یک فرایند سه ساله اجرا خواهد شد .

گوهری در ادامه عنوان ساخت: در این دانش آموزان در قالب یک بازدید یک روزه در مراکز کانون حضور یافته و یک روز از فعالیت درسی خود را در فضای کانون سپری خواهند کرد.

حمیدرضا گوهری تصریح کرد: کانون در کنار آموزش رسمی مدارس می تواند با ارائه ی فعالیت های خلاق در قالب فعالیت های فرهنگی هنری و ادبی به علاقه مندی ها و استعداد های فردی دانش آموزان توجه کند و آنان را با نگاه اندیشه محور و خلاق و هدفمند پرورش دهد و ضمن ایجاد فرصت کتابخوانی و دستیابی به تجربه های ناب و خلاق فرهنگی با کمک مربیان در ارتقاء یادگیری و تربیت نسلی که آینده ساز این مرز و بوم خواهد بود نقش آفرینش باشد .

وی در پایان گفت: این طرح که برای دانش آموزان دختر و پسر پایه دوم تا ششم ابتدایی اجرا می شود  از دی ماه آغاز گردیده و تا نیمه اردیبشهت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =